Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Normális, hogy az LCD-LED...

Normális, hogy az LCD-LED tévém négy sarkánál kicsit sötétebb a kép?

Figyelt kérdés
108 centis új LG TV. Alapesetben nem lehet észrevenni, csak, pl. a "kék képernyő"-nél. Normális ez?

2016. okt. 11. 11:28
 1/10 A kérdező kommentje:
Azért ide tettem a kérdést mert HDMI-n keresztül monitornak is használom :>
2016. okt. 11. 11:29
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Biztos hogy sötétebb, mármint ha nem a közepét nézed, hanem a sarokkal vagy szembe és úgy nézed, akkor is sötétebb?

Mert vannak "olcsóbb" TN panales TV -k amik sarkok felé sajnos már torzulnak.

De lehet akár az hogy a háttér világítás középen van, és sarkok felé már nem olyan erős.

Melyik típusról van szó?

2016. okt. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja'h és még beállítás is lehet, nekem pl. Philips van, de különféle szín-kontraszt kezelés beállítások vannak, és kellet kicsit bohóckodni vele mire jó lett.
2016. okt. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
43LH500T és nem volt olcsó :)
2016. okt. 11. 12:31
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ez az olcsó kategória. (95~100 körül volt) ;-)

Sajnos több dolog is közre játszik, a típusnál.

Ugyan az a háttér van mögötte mint a 32" -osnban, csak nagyobb felületen, így az ott használt gyengébb led megvilágítás is már gondott okoz.

Illetve a ECO energia szabályzás, ami szintén rátesz erre. (keresgélj a beállításokba, hogy ki lehet -e kapcsolni)

Plusz egyfajta VA paneles technológia, ami a srakok fele tényleg kicsit sötétebb.

Nekem Philips -be van hasonlóm, én 2 órát eltököltem mire a színek, fény, és a képbeálíltás is jó lett.

Bár nekem ott volt elünynek hogy volt külön PC üzemmód, ami kicsit már segített benne. (Ebben a típusba nem találtam ilyet)

2016. okt. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amúgy 160~180 környékén kezdődnek a jobb minőségű 40" -os az LG -ből.
2016. okt. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Amúgy nincs baj vele, normál műsoroknál és filmeknél nem feltűnő, csak mikor homogén tartalom van, akkor látszik. LCD-hez képest amúgy igen jó a fényereje.


De akkor ez normális? Mert ha igen akkor nem reklamálok, csak kicsit megijedtem.

2016. okt. 11. 12:50
 8/10 A kérdező kommentje:
Jó nekem ennyi keret volt rá :) SMART tv alapból nem kell, nekem a tévén ne legyen kamera :) A lényeg a 108cm átló, DVB-tuner és médialejátszás a lényeg. Ha nagyon akarok majd netezni rajta, beruházok egy chromecast-re.
2016. okt. 11. 12:53
 9/10 anonim ***** válasza:

Normális, egy picit sötétebb a sarkoknál.

Mint írtam nekem is hasonló van, én is ennyiért vettem. :-)

Filmezni, és másodlagos kijelzőnek frankó! :-D

2016. okt. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 hypno ***** válasza:

Normális.

Egyetlen LCD panel sem biztosít teljesen homogén képet.

Viszont szerencsére ez normál használat közben kicsit sem zavaaró.

2016. okt. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!