Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asus R7 250X videókártyánál...

SIDLER22 kérdése:

Asus R7 250X videókártyánál miért fagy le minden játék amikor OC-zom?

Figyelt kérdés
Elindítom az Asus GPU tweak programot és +150 Mhz-et tolok a GPU-ra. Ezután elindítok egy magasabb gépigényű játékot tesztnek és a játék kifagy. Ha kevesebb Mhz-et tolok rá akkor bírja, de mihelyst +150 - +160 Mhz-et tolok rá egyből kifagy (és nyilván afölött is). Mitől lehet ez?

2016. okt. 16. 11:03
 1/5 MGéza ***** válasza:
Próbálj neki +feszt adni, vagy használj AMD overdrivet, az elviekben beállít egy használható túlhajtási opciót, bár nem tudom mivel próbálod.
2016. okt. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 MGéza ***** válasza:
De vesd alá Furmark stressz-tesztnek is a kártyát, lehet túlmelegszik.
2016. okt. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kevés a feszültség/nem bírja a GPU.
2016. okt. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A hőmérsékletet folyamatosan figyeltem. A max hő 75 C° volt. Szerintem az még nem a túlmelegedés határa.
2016. okt. 16. 11:38
 5/5 anonim válasza:

Ugyan ilyen kártyám volt anno, és én is GPU Tweak-el OC-ztam. Igazuk van az előttem szólóknak kevés neki a fesz.


Alapból ha jól tudom 1000 MHz-en ketyeg, és +100 MHz-et még bír, de a fölött már nekem is gondok voltak. Fesz emeléssel valószínűleg orvosolható, de ha nem vagy jártas benne akkor nem javaslom, mert könnyen hazavághatod vele a kártyát. Másrészt nem túl combos a hűtése, szóval nem biztos, hogy el tudná vezetni azt a hő többletet amit termel, ha csak nem 100%-on jár, ami meg nagyon nagy zajt kelt.


verdikt: Szerintem fölösleges ennél a kártyánál OC-val próbálkozni. Én 1150 MHz-en járattam, és teszteken ilyen 4-5 fps-el produkált többet, de cserébe voltak vele gondok. 1200 MHz-nél pedig úgy sem tudod feljebb tolni.


De ez persze rajtad áll. Remélem sikerült megválaszolnom a kérdésed! :)

2016. okt. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!