Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes ezt a gépet fejleszten...

Érdemes ezt a gépet fejleszteni? Több lennt.

Figyelt kérdés

Ezt a gépet fejleszteném fel sajnos nincs annyi pénzem, hogy új alaplapot illetve abba procit ramot vegyek. (pl i5 stb)


Ezeket raknám bele:


Intel Core 2 Quad Q9650 processor 2.83 GHz, 12 MB L2 cache, 1333 MHz FSB

8GB DDR2 800Mhz RAM

TÁP-: CORSAIR VS450 8PIN(4+4) 450W 80+ 34 AMP PCI-E (nem tudom kompatibilis ezzel az alaplappal?)

VGA: Nvidia GeForce GTX 750Ti vagy R9 270x vagy GTX 770 OC


Szerintetek megéri?


UI:légyszi ne írjatok i3-i5 ös procikat mert nincs rá most annyi keretem. Ezzel azért el tudok játszogatni medium grafikán egy 720p ben nem?



2016. okt. 18. 00:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

"Ezt a gépet fejleszteném fel "

"Ezeket raknám bele: "


Szóval akkor most ez a jelenlegi géped vagy ezeket vennéd?

Ha saját akkor most mi van meg belőle és mit vennél?

Mennyit szánnál rá?

Inkább használtan vásárolj, ezeken nem éri meg újonnan venni.

2016. okt. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 BM-Striker ***** válasza:

A CPU/RAM/táp árából egy használt 2./3. generációs i3-as félkonfig már kijönne egy 400w-os régebbi FSP táppal.


(Ha van keret GTX770-re hogy a fenébe nincs keret i3-ra?)

2016. okt. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Ami most van benne:


Intel Core2Duo E8500 2x3.16Ghz 6MB

5GB DDR2 800Mhz RAM

Nvidia GeForce GT 630 2GB GDDR5 ( egy hulladék mert semmi játékot nem visz el) BF4 lowon max 60 FPS.


Ebayen fogom megrendelni a cuccokat hozzá most hogy új e vagy használt ez majd kiderül amikor megrendelem.


Utolsó válaszoló az a gond, hogy veszek egy i3-as gépet rammal akkor nem jön ki a videókártya mert szinte az a legdrágább. Mindenképpen azt akarom, hogy a videókártya legyen erős mert már elegem van a 25-30 Fps ből :'D

2016. okt. 18. 00:20
 4/16 anonim ***** válasza:

Még mindig nem írtad, hogy mennyiért vennéd.


A legjobb lehetőség az lenne, ha most megvennéd a VGA-t és gyűjtenél a többire.

Ezt a konfigot gyakorlatilag felesleges fejleszteni. Eladni is csak töredékáron lehet.

Ebay-en most néztem 22-26K körül van ilyen proci szállítással együtt. Ennyiért már egy használt i5 is kijön. Igen hozzá kell spórolni a RAM-okat és az alaplapot, de hosszú távon ezzel sokkal jobban járnál, mint amit vennél.

A videokártyát pedig úgyis át tudod rakni az új gépbe.

2016. okt. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Ebayen fogom megrendelni a cuccokat hozzá most hogy új e vagy használt ez majd kiderül amikor megrendelem.



nem csak az hanem az is hogy hibas e vagy sem, az is hogy mas e vagy sem


kulfoldon elsz? miert ebay en vasarolsz ha a gepekhez sem ertesz?


hardnerapro.hu ha magyaron ha nem akkor meg helyi lejobb hasznalt webpiacot kell megkeresned

ebay ha pl kinabol hozatsz valamit de ha csak mas orszagbol is tul sokat ratehetnek, es amugy is semmi garancjad es biztositasod nincs, ebay en rengeteg hamis es csalo hirdetes van

de te tudod...


750Ti es 770 teljesen mas kategoria


vs 450 nem eppen 770 oc ala valo


quad meg egy nagy hulladek pentium g vel is jobban jarsz megfelelo alaplapban a 1151 pentium g t is huzni tudod

770 mellett karcsu a pentium g de kihuzod vele amig nem lesz i5 re de 770 menyiert? es a 750ti ?

mert en modernebbet inkabb vennek ha gyengebb is illetve eroseb (750ti tol)

2016. okt. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ja 270X t is emlited meg, annyira nem szamit de a 775 t platform kukaba valo eleg reg, nem hogy napjainkban


osszesen mennyi penzed van? mert mindent kell venned egyedul talan hdd/ssd t nem ha mostanid jo


gephazat is igen vened kel, de ha sporolsz most rajta akkoe kesobb

270X se eppen huladek gephazba valo hat meg a 770

2016. okt. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#3 mostani hardvereid is eltudod adni, cpu is meg er valamenyit a ram is, vga ha nem lenne hibas szinten, tobbi alkatresz viszont osszesen se erhet anyit mint ezek kozul egy

270X es 770 beallitastol fuggoen FHD felbontasra is jo 750Ti is par helyen de az mar igen HD ra idealisabb ellenben joval gyengebb

2016. okt. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 T/Z ***** válasza:

Milyen alaplapod van pontosan?


Mennyiért veszed azokat, amiket vennél hozzá?


Xeon E5450, vagy X5450 processzor (pontosan a Q9650 tudását tudja) 8-10-12ezer körül megvan Hardverapróról. Ha a lapod kezeli, inkább ilyet vegyél bele, mint Q9650 huszonezerért.

2016. okt. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen kinnt élek Angliába és ebayen rendelném, cuccok pedig egy másik Angliai városból venném (nem kína). Nyilván úgy veszek videókártyát, hogy az eladó oda írja hogy 30 napos visszaküldési idő van rá, addig csinálok VGA stessz tesztet, stb..


A videókártyát GTX 770 100 fontért néztem ami 40.000 magyar forint.


600W os gaming táp azt hiszem ACE a neve. 25 font (10.000FT)


Egyenlőre nekem elég a Core2Quad Q9550 (40 font (16.000FT) mert új alaplapra jelenleg nincs keretem, + abba venni DDR3 as ramot új procit i3,i5. A pénz az nekem nem lényeg most minden képpen megveszem csak ebbe az alaplapba jó lesz a videókártya és a táp??


Tudom egy gagyi DELL de ha bele mennek ezek a dolgok jó lenne.


Alaplap típusa:

[link]

2016. okt. 18. 20:29
 10/16 A kérdező kommentje:
HP a gép bocsánat.
2016. okt. 18. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!