Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videózáshoz, videó renderelésh...

Videózáshoz, videó rendereléshez jobb a 32GB RAM mint a 16GB RAM?

Figyelt kérdés

2016. okt. 19. 21:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.


Ha elfér 16 GB RAM-al akkor teljesen mindegy, ha nem akkor meg értelem szerűen növelni kell.

2016. okt. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
elég 16 GB függően, hogy mivel dolgozol. FullHD videók esetén nekem elegendő a 8GB ram, gond nélkül szerkesztek vele.
2016. okt. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Hominida ***** válasza:
Én 2 giga RAM-mal is simán elszerkesztgetek. A rendereléshez pedig nem kel nagy memória.
2016. okt. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Jobb. Akkor is ha csak 4GB a videó.

Mindjárt kapom a pirospacsit, az itt már megszokott.

2016. okt. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Hát rosszabb biztos nem lesz :D

Amúgy szerintem elég vaskosnak kell lennie az anyagnak, hogy a 16GB szűkös legyen. Szóval inkább arra célszerű fókuszálni, hogy a processzor legyen minél erősebb, az biztosíthatlak, hogy látványosan meg fog mutatkozni :D

2016. okt. 20. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nálam a kulcsszó a RAMDisk. És nem az hogy, húúú, a játékoknak elég a 8-16GB.
2016. okt. 20. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#4-es válaszoló, én a zöldre mentem! :D

2016. okt. 21. 15:45
 8/13 A kérdező kommentje:
Egyébként mindenkit felpontoztam!
2016. okt. 21. 15:45
 9/13 anonim ***** válasza:

na a másik igen a RAMDisk, de az már tényleg nagyon felsőkategóriában használják.


Ramdisk lényege:


A RAM egy területéből egy HDD-hez hasonló tárhelyet képez. Illetve te úgy látod mint a HDD-t. A lényege valójában annyi, hogy pl 16GBból 8GB-ot leválaszt erre a feladatra, majd te erre rámásolod az anyagodat, és innen dolgozol vele.


A RAM írási-olvasási sebessége iszonyatosan nagy. Most így hirtelen 2.3GB/sec olvasási és 2.1GB/sec írási sebességet találtam. akár 4-5x nagyobb mint az SSD-é.


Ha erre rámásolod az anyagokat a videó szerkesztpk gyorsabban tudják beolvasni az anyagot. Bár ez már tényleg nagyon felsőkategória. Az én Western Digital Blue HDD-m, 4K-s videókkal elboldogul lazán...


A dolog szépsége annyi, hogyha a ramdisk-en hagyod az anyagodat, akkor kikapcsolás után a tartalma elveszlik. Erre ügyelj.


Egyébként tipikusan olyan helyekre raknak ramdisk-et, ahol nagyon számít az írási-olvasási sebesség.


Pl nekem egy komplett projekt betöltése a Sony Vegas-ban (3 perces videó, sok-sok apró vágással), nem tart tovább mint 40mp (az is csak a maximum), hétköznapi HDD-vel. Ez egy Ramdisk-kel, 1mp alatt megtörténne. Kb ennyi.


Meg ha a sony vegast magára hagyod, akkor a videófájlokra kiírja, hogy Media offline (nem elérhető), majd amikor hirtelen belekattintasz magához tér és újból beolvassa a fájlokat. Ilyenkor jellemzően amikor magára hagyod csak 3-4 fájlt rak ki offline-ba). Offline fájlok "visszatérítése" is 3 mp egy HDD-vel.

2016. okt. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem veszik semmi adat. Be kell állítani hogy mentse a változásokat az ISO-ba kilépéskor. És olcsóbb mint a jobb SSD-k vagy a Revo drive-ok.
2016. okt. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!