Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD X8 FX-8350 jobban megéri...

AMD X8 FX-8350 jobban megéri az árát mint akármelyik intel játék szempontjából?

Figyelt kérdés

Amíg az intel processzorok gépigénybeli elvárása folyton emelkedik, addig az AMD X8 FX-8350 már jó ideje állandó.


Gépigényeket megnézzük akkor azt látjuk, hogy a 1-2 évvel ezelőtti játékoknál maximális teljesítménynél az AMD processzor elvárása ugyan az, addig az Intelnél folyton változik (mindig jobb kell).


Miért van ez?



2016. okt. 22. 11:16
 1/7 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Ez hülyeség, per pillanat a legjobb ár/érték arányú proci játékra megközelítőleg az i5 6500.

Az FX-et néhány tesztben még az i3 6100 is veri.

2016. okt. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"intel processzorok gépigénybeli elvárása folyton emelkedik"

Ez most vicc akar lenni?

2016. okt. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 hypno ***** válasza:

"Amíg az intel processzorok gépigénybeli elvárása folyton emelkedik..."


Ezt nem tudom hogy érted, mert a processzoroknak nincs nagyobb gépigényük, azok maguk a gépek.

Ha arra gondolsz, hogy a játékok gépigényénél egyre nagyobb teljesítményű processzorokat jeleznek ajánlottként, akkor annak egyszerű oka van.

Az Intel ad ki újabb nagyobb teljesítményű processzorokat, az AMD meg ugyanazt a sz@rt paszírozza már évek óta.

2016. okt. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen így értettem, elnézést a sz.r fogalmazásért. Akkor értem, köszi a válaszokat.
2016. okt. 22. 11:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Értem amit írsz. Ehhez nem sok köze van a processzor gyártóknak. A gond ott van jelenleg, hogy az amd csúcs kategóriás processzort évek óta nem dobott a piacra tehát amikor írnak egy gépigényt a legerősebb amd processzort fogják írni az ajánlott mellé (tudom van már fx-9*** de ár érték arányban rettentő választás, tehát marad az fx-8350), hogy ne legyen "elfogult" a leírás. Azonban egy ajánlott gépigény koránt sem jelenti azt, hogy full grafikán fog futni az adott játék, csak azt, hogy egy közepes beállításokon fhdbe élvezhető lesz a játék. Tehát míg a Battlefield 1-hez fx-8350-el 50 fpst kapsz ugyanazon beállítások mellett, addig az i7-4790-el sokkal többet. De itt egy teszt, ahol az i5-2500k-t hasonlítják az fx-8350-el össze... Pedig az i5-2500k messze nem i7-4790 szint... https://www.youtube.com/watch?v=4aP2F9ukquI Szóval a gépigény leírásokat hanyagold, körülbelül belőhető vele, hogy fog-e és milyen minőségben futni a játék, de inkább youtubeon keress teszteket.
2016. okt. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Brandon41 ***** válasza:

Kérdező,szerintem ez azért van mivel az Intel évente ad ki új processzorokat, az AMD pedig már nagyon régen adott ki újat és ezért a gépigényekbe nem tudnak mást írni.

Remélem most már érted hogy miért van mindig ugyanaz a processzor a gépigényekben.

2016. okt. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Brandon41 ***** válasza:
Legalábbis AMD oldalon.
2016. okt. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!