Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows OP rendszer esetén...

Windows OP rendszer esetén számít, hogy a belső memória 16 giga vagy 8 giga?

Figyelt kérdés
Most két 4 gigásom van, ezt szeretném duplázni és lecserélni két 8 gigásra, viszont több helyen olvastam/hallottam, hogy a Windows OP bizonyos méretű memóriát már nem igazán tud kezelni alias teljesen felesleges túl nagy méretű memóriára beruházni. Megéri 16 gigásra bővíteni? Van érzékelhető hatása? (Egy 3D animációs munka gépről van szó, ezt szeretném apránként bővíteni, a kérdés, hogy megéri-e ebben az irányban (is) fejleszteni - aztán később majd a többi)

2016. okt. 25. 22:37
 1/6 anonim ***** válasza:
ha eddig nem érzékelted, h elfogyott a ram, akkor felesleges bővíteni.
2016. okt. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nem is a rendszer, de a programok hasznaljak ha kell nekik.. maximum azt olvashattad, hogy 32bites oprendszer nem tud 4gb-nal tobb memoriat kezelni alapesetben, ilyenkor a programok sem erik el a tobbit.
2016. okt. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 T/Z ***** válasza:

A 3D animációs munka milyen alkalmazásokat takar?

Sejtésem szerint neked nem árt 16giga ram, a programjaid ki fogják használni a memóriatöbbletet.

2016. okt. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A 16 GB-nak semmi köze nincs a túl nagy memóriához. Az pont a kényelmes méret.
2016. okt. 26. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Dongaben ***** válasza:
A 64 bites Windows annyi memóriát kezel, amennyit az alaplapodba soha nem fogsz tudni beletenni... (Pl. Win 7-64 bit 192 Gb-ot kezel.) 3D-s animációknál biztosan lesz hatása a több RAM-nak.
2016. okt. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon sokat segítettetek vele. Ahogy látom, eléggé el vagyok maradva ilyen téren, nem tudtam, hogy ennyire magas a felső határ, mint amit az #5-ös is említett.


#3, az Autodesk és az Adobe (utómunka, hangkeverés/vágás stb.) programcsomagot takarja.

2016. okt. 26. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!