Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel i3 procihoz kell thermal...

Intel i3 procihoz kell thermal paste?

Figyelt kérdés

Használtan veszek i3-4160 procit, de nincsen thermal paste-m.

Egy pc boltban régebben vettem pár alkatrészt és kenőcsöt is akartam. Azt mondta a tulaj, hogy nincsen rá szükség, az a legjobb ha szépen letisztítom a két felületet és "metal to metal". Mármint hogy fémet a fèmhez. Azt mondta jobb lesz így a hűtés.

Vélemények?

(Még annyi hogy az 1 hónapos g1840 procim ventilátora jó lesz i3-hoz? Van Freezer 7 pro-m is, de elég nagy és közel lenne a gpu-hoz. Inkább nem azt használnám.)

Előre is köszi :)



2016. okt. 27. 15:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
akkor az eladó jó nagy barom ! ! mivel már be kapcsolás után 10 másodperce vagy 80 fokra fog ugrani a hőmérséklet és windows töltő képernyő előtt vagy ki kapcsol vagy elfüstöl a gép. Tehát cpu paszta mindenképpen kell a processzorra nem viccből találták azt ki !
2016. okt. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi. És használhatok más cpu ventilátort? Amit még a g1840-hez kaptam?
2016. okt. 27. 15:31
 3/14 Lord Hidan ***** válasza:

Mindenképp kell paszta.

Használhatod a gyári hűtőt is de mi az a közel neked? Ha már van az arcticod én már azt használnám

2016. okt. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Az i3-hoz nincsen gyári, mert az nélkül adják.

A freezer ventim elég nagy és csúnyácska, ezért gondoltam a régebbi g1840 vemtilátorra.

Talán olyan 3-4cm-re van a gpu-tól a freezer, valamint oldalt van rajta a venti és elég közel vannak egymáshoz, ha elfordítom akkor meg a ház legtetejéhez van közel. Lehet hogy nem kapná olyan jól a levegőt a cpu, ha be van szinte "falazva".

2016. okt. 27. 16:07
 5/14 anonim ***** válasza:

Úgy csináld, hogy a Freezer 7 pro ventije átfújja a levegőt a bordán, és a gépház hátulja felé "lökje".


Az meg, hogy 4 centire van a VGA-tól az meg mit befolyásol? Semmit.


Ha megnyugtat akkor nálam a GTX 1060 hátlapja miatt már kevesebb mint 1 centire van a Ninja 3 rev.B hűtőmtől. És? Nem fáj fejem, simán megy, problémája nincs.

2016. okt. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 T/Z ***** válasza:

Na azért ne essünk túlzásokba, paszta nélkül is lehet simán használni a gépet, pár fokokat szokott csak jelenteni a különbség, elfüstölni, meg szétégni, meg mit én tudom miket írt még az első, azt nem fog.


A sztech boltos egy jó nagy f×sz volt az biztos, és sajnos ilyen kontárokkal van tele a szakma. :/


Tegyél rá pasztát, egy ezres egy tubus, ami megmarad, meg jó lesz később, ha valahol/valamikor szükséged lenne még rá.



Az i3-hoz is adnak ventilátort, ha "BOX", azaz dobozos verzióban veszik meg.

Ha nincs hozzá, az "OEM", vagy csak simán "nem dobozos".


Az i3-asokhoz gyárilag ugyanazt a hűtőt csomagolják, mint a Celeronokhoz/Pentiumokhoz, úgyhogy jónak kell lennie.



A Freezer 7 Pro jobb választás pedig.

Ilyen elrendezésben szereld fel, ahogy feljebb írták is:

[link]

Így a hátul kifelé fújó ventilátor egyből ki is fújja a keletkező meleg levegőt.


Az, h a videokártya közel van, nem probléma.

2016. okt. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#6 Köszi, rengeteget segítettél :)

Az én házamban a táp alulra megy.

Mindjárt csinálok pár képet, hogy hogyan is nézne ki a freezerrel.

2016. okt. 27. 16:36
 8/14 A kérdező kommentje:

Én meg lefotóztam 1920x1080-ba.. Túl nagy a file :l

Mindegy már nem kínlódok.

Ilyen gépházam van:

[link]

A proci hűtő a ház legtetejében van tehát eléggé szorosan van legfelül, szinte befalazva.

És a fenti hátsó ventilátort is eltakarja a házban ahol a meleg levegőt fújja ki.

Szóval ezért inkább maradok a celeron gyári cpu fan-jánál :)

2016. okt. 27. 17:05
 9/14 anonim ***** válasza:

Ugye tudod, hogy akkora hülyeséget csinálsz mint annak a rendje.


[link]


Hát hogy ne férne már be?


Tessék itt a régi "remekművem" a hűtés elrendezéséről:


[link]


Az a lényeg, hogy elől a hideg (kék szín) bejön.

A VGA lehűti magát ezzel és megy tovább felfele a langyos levegő (sárga).

Majd a CPU hűti magát tovább és a hátsó ventinél kell kimenjen a meleg levegő (piros szín), vagy a tetején ha ott van szellőző nyílás.


A CPU hűtő pedig a rajz alapján úgy legyen, hogy a ventilátor a CPU jobb oldaláról fújja a bal oldala felé a levegőt, majd a hátsó venti kivezeti.


A gyári hűtővel pedig csak annyit érsz el, hogy romlik majd a hűtési teljesítmény mert ott kevés levegőt tud majd felhasználni a hűtő az is egy idő után már csak a bent keringtetett meleg levegő lesz.

2016. okt. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ezen jót röhögtem ;DDDD köszi az effortot, ezt a képet le is mentem:D

Egyébként az mitől lehet, hogy semmiképp sem akar belemenni ez a hűtő a helyére? Mondjuk nem valami erősen csináltam, inkább várok amíg megjön az új proci, majd akkor bele tuszkolom.

Amúgy a rajzodon a CPU-tól felfele is távozik a levegő ha jól látom?

Ott nincsen semmilyen fan, helyette az oldalán van egy. Ott is beszívja a hideg levegőt mint a gép elején?

2016. okt. 27. 17:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!