Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » I7 4790 használtan, megéri/mil...

I7 4790 használtan, megéri/milyen alaplapot ajánlotok hozzá?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy FX 6300-am van 4.2Ghz-re húzva. Utóbbi időben többet dolgozok premier proval (és hasonló programokkal), az lenne a kérdésem, hogy szerintetek mennyire éri meg használtan venni egy i7 4790-et? (hardverapron 60 körül vannak garival) Nézegettem teszteket, az biztos, hogy a render idő jóval lecsökkenne...

Milyen lapot érdemes hozzá venni? Én H97-eseket nézegettem, abból is MSI H97M G43 vagy Asrock H97 Pro4 között vacilálok...

Gondolkodtam Skylake-os konfigba is, de van 16gb ddr3-as ramom, így egyszerübb lenne a 1150-es platform...

Előre is köszi a válaszokat!



2016. okt. 29. 22:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Kell m.2-es csatlakozó?

Kihasználnád amit a H97 nyújt?


Ha semmi ilyesmi és a csatlakozókból is csak alig használnál akkor elég venned egy B85-ös chipsetű lapot (csak ne ilyen gamer meg super extreme rák tudja milyet) venned, ugyan úgy menni fog benne a 4790 és olcsóbban is jöttél ki.

2016. okt. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

M.2-es csatit nem használnám ki, viszont a h97-es lapoknál amiket néztem több sata3-as (6db) és usb3-as (4-6db) csatlakozó volt ami nekem jobban jönne...

Azért megnézegetem a b85-ös lapokat is. Köszi a választ :)

2016. okt. 29. 22:41
 3/3 hypno ***** válasza:

Mennyire éri meg?

Nagyon.

A fiamnak építettem egy játékgépet ilyen processzorral és az AsRock alaplap mATX-es verziójával.

(Nem panaszkodik)

2016. okt. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!