Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen HDD felelne meg BackUp-...

Milyen HDD felelne meg BackUp-nak?

Figyelt kérdés

A kérdésem adott. :) Egy HDD-t keresek, amit biztonsági mentések tárolására használnék. A HDD-t egy külső mobil rack-be raknám. Olyan 2 TB körüli méretre gondoltam.


Az ár is egy fontos szempont. Jó lenne, ha 30 000 Ft-nál nem igen lenne több (20E körüli árnak jobban örülnék).


Elsősorban Western Digital-ra gondoltam. Több cikket, oldalt olvastam az ügyben, de nem igazán találom meg a nekem valót. Elvesztem a színekben (Black, Red, Purple, stb). A Green-t és Blue-t szerintem kizárhatjuk a listából.


Szerintetek?

A válaszokat előre is köszönöm! :)


___________________________________________

Röviden:

- Méret: 2 TB =< 4 TB

- Ár: ... =< 30 000 Ft

- Rendeltetés: (napi) biztonsági mentések tárolása



2016. okt. 30. 04:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Minőségben ugyanott van mindegyik márka, inkább árkategóriák vannak. Ha rendszeresen akarsz biztonsági menteni, akkor érdemes a sebességre gyúrni egy kicsit. Nem mindegy, hogy fél óráig vagy fél napig másolgat.


Voltak a WD-nek régen jó kis 1000 RPM-es, gyors vinyói, biztos vannak is még. Járj utána, hogy árban, méretben megfelel-e neked.

2016. okt. 30. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Veszel két db 2TB-os WD Blue-t(vagy valami olcsóbbat) és raid1be kötöd őket
2016. okt. 30. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ekkora kapacitás esetén valami olyan megoldást néznék, amely tud RAID-et is, külső házak is vannak amelyek RAID-et tudnak, tükrözik egymásra a merevlemezeket amelyek a házban vannak.

[link]

Itt szétnézhetsz.

Én mindenképpen ilyet választanék és nem olyat, amely mindig kapcsolatban van a géppel, mert rosszindulatú zsarolóvírus nem kellene hogy végigmenjen a titkosításával a mentéseken is ha netán valahogy beszabadul...

Vannak NAS-ek is, amelyek router-re köthetőek és azokra is lehet menteni, tudnak RAID-et is mint pl. Sinology modellek (ezeket nagyon jónak mondják).

Biztos van opció hogy be lehet állítani: csak jelszóval lehessen elérni a külső tárolót, az előbb ismertetett probléma kiküszöbölésére érdemes ilyet használni.

2016. okt. 30. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!