Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » OEM Processzor?

Derek003 kérdése:

OEM Processzor?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy új procit szeretnék bele rakni a gépembe.

Az lenne a kérdésem, hogy találtam egy OEM-es processzort boltban (webshop) és, hogy az ilyen processzor mit takar? (KApsz-e hozzá telepítő CD-t stb.) És ha esetleg ilyet vennék akkor a Windows-t újra kéne telepíteni? (Alaplapot nem cserélek, a foglalat ugyanolyan) A válaszokat előre is köszi! ^-^



2016. okt. 31. 16:44
 1/4 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
53%

Telepítő CD-t processzorhoz? :DDDD Ezen szakadtam.


Na a lényeg ,hogy windows-t alapesetben nem kell újratenned. Az OEM azt jelenti ,hogy csak a proci, nem jár hozzá hűtő. Persze nem egy szatyorban vágják hozzád, hanem valami dobozban amiben csak a proci lesz.

2016. okt. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csak azzal vigyázz, hogy néha drágább az OEM, mint a Box...
2016. okt. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Annyi, hogy nem kapsz hozzá hűtőt. Telepítő CD nem kell, oprendszert újrarakni nem kell. Csak kicseréled, aztán minden oké.


Az alaplapod honlapján azért nézz szét, kell-e BIOS-t frissíteni az új proci fogadásához. Ha igen, értelemszerűen a csere előtt kell megcsinálni.

2016. okt. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszööm minenkinek a választ! ( a telepítő CD miatt elnézést kérek, de nem vagyok ebben nagyon jártas :D )
2016. okt. 31. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!