Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem egy számítógépet, de...

Vettem egy számítógépet, de megbántam. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Szóval nem rég vettem a Compiter Imperium-tól egy új szamitogepet 110K -ért.

Konfig : [link]


De megbántam mert az arahoz kepest keves a teljesitmeny .

Tegnap unokatesom vett hasznaltan 145 ért egy ilyen konfigot :

Cpu : AMD 8350 8 mag , 8 mb cache ,4gHz

RAM : 16Gb ddr3

Videokartya : GTX960 4gb


Mit csinaljak ? Probaljam meg fel turbozni vagy inkabb vegyek egy uj gepet ?

Leginkabb a procit szeretnem kicserelni egy amdre de ahhoz megint kell egy uj alaplap es mivel az amd hez meg nincs ddr4es alaplap igy a ramokat is dobhatom ki a kukaba .

Szoval lehet hogy egyszerubb egy uj gep ?

Ha el adnam a gepet mennyit kapnek erte ?


Elore is koszonom a NORMALIS valaszokat .

(Az ekezetekert elnezest)



2016. nov. 2. 09:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ez volt a tanulópénz, hogy nem veszünk előre összerakott gépet. Vegyél bele egy i3 6100-at vagy i5 6500-at, jobb lesz ha a tápot is cseréled xfx ts 450 megfelelő, aztán mehet bele valami jobb vga, rx 470/gtx 1060.
2016. nov. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Szerintem add el úgy az egészet.A táp egy hulladék meg ha ház is szóval ezekkel kéne kezdeni...

Nem éri meg már rá költeni.

2016. nov. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Ha már nem tudsz elállni a vásárlástól, először is egy normális tápot vegyél bele, pl. XFX Pro/TS 450W.

Utána egy tisztességesebb videokártyát.

Legvégül processzor fejlesztés, de nem AMD-re, hanem i5-re, 6400 vagy 6500.

2016. nov. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%

nem kell itt semmit sem cserélni.


egy i5 4 maggal telibeveri az amd 8 magját.....


vegyél bele egy normális kártyát (gtx 1050 / RX 470) és High beállításokkal vagy akár mármár ultrán is tolhatod az új játékokkal. Hagyjuk már az AMD-t.


ez kb ilyen volt hogy:


- Vettem egy vadonat új 1-es BMW-t, a tesóm meg kicsivel többért egy 7 éves 5-ös BMW-t....



A tied még fejleszhető. Minek akarnál cserélni DDR3-ra, amikor a DDR4 újabb és jobb?


A tiedbe egy erős videókártya kell semmi több. A pentium is elég jó (egyelőre), az sem olyan már mint régen hogy harmatgyenge.


Ne cserélj, hanem vegyél egy VGA-t bele.

2016. nov. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 hypno ***** válasza:

Ha a videokártyát lecseréled egy olyan darabra, ami erősebb mint a processzorba integrált, azzal már nagyot lépnél előre.

...és az elegendő is volna.

2016. nov. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
29%

A kérdező megkérdezi, hogy ha eladná a gépet akkor mennyit kapna érte, ti meg adjátok az "okos" tanácsokat hogy ezt vegyen, meg azt vegyen. Gratulálok.

Kivéve az utolsót.

2016. nov. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Koszonom a gyors valaszokat .

Leginkabb azert nem akarok/akartam ra kolteni mert egy jobb vga es processzor+ meg a tap kb meg egy 100-as es igy mar 200-ba lesz a gep .

De megfogadom a tanacsokat es egyenlore veszek bele egy vga-t es egy tapot kesobb egy i5 6500-at .

Azert kerdeztem hogy mennyit kapnek erte hogy tudjam a valos erteket/arat , mert szerintem 110-et nem er. Kb Majusban vettem

2016. nov. 2. 09:57
 8/19 MGéza ***** válasza:

"Nem kell itt semmit sem cserélni.

egy i5 4 maggal telibe veri az amd 8 magját"

Milyen kár, hogy a G4400 rohadtul nem i5 :D

Használt beárazás kb:

Proci: 12-14E

Lap szintúgy 12-14E

Videokártya: Garisan 12-13E, inkább 10-ért fogják vinni

Ram: ha minőségi akkor 25, gyatra minőségű, bordázat nélküli om 20 inkább(aprón sajna élettartam garis G.skill is van kitben 25E körül).

Ház: 5-10E

Deepcool táp: értéktelen hozzáértőnek(még engedményt is kérhet miatta), laikusnak jó: 5E

Összesen figyelembe véve hogy garis, megbontás nélkül a bolti akciós ár alatt 80E forintért kínálnám.

2016. nov. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszt !

RAM: [link]

8GB , DDR4 , 2133mHz

2016. nov. 2. 10:11
 10/19 hypno ***** válasza:

#7


110 ezerért kb ez a műszaki színvonal jár.

Ha összeadod a gépedben lévő alkatrészek árát, akkor alsó hangon 95.000 Ft-ra jön ki mai árakon. (Plusz amiért összerakták.)

De a linken most nem is adják többért 100 ezernél, vagyis nem vetted drágán, csak nem ilyen lovat akartál.

2016. nov. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!