Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Grafikus munkához arányosan...

Grafikus munkához arányosan többet nyújt az Asus gtx 1070 az 1060-as társához képest? Megéri a különbözetet?

Figyelt kérdés

Ha az utánajárásom pontos volt, akkor ha jól tudom, az 1060-as durván a 65%-át tudja teljesítményben (számítás, textúrázás..) az 1070-es társáéhoz képest.

Előbbi kb 100.000, utóbbi viszont 150.000

Ha azt nézzük, akkor arányosan van meghatározva az ár az értékükhöz képest, de azért erről titeket is megkérdeznélek, hogy most egy rendereléses munkákhoz használt gépbe megéri az 1070, vagy elég az 1060 is?


Komplex építőipari látványterveket, valamint azokkal kapcsolatos animációkat szeretnék készíteni.



2016. nov. 5. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha olyan melóról van szó ami igényli a cuda magot és minél többet akkor megérheti a gtx 1070 a plusz költséget mert az 1920 cuda maggal rendelkezik a gtx 1060 pedig 1280 cuda maggal és több a vram is a gtx 1070-en ha esetleg sok vramra van szükség a melóhoz.
2016. nov. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha egy render másfél óra helyet egy óra alatt lemegy, akkor minden egyes renderrel nyersz fél órát. Ha úgy gondolod, hogy a kártya élettartalma alatt ezekben a fél órákban te kitermeled a különbözetet, akkor vedd az 1070-et. Ezen felül tesztrendert is jobb minőségben készíthetsz, ami sokat számít. Én mindenképpen az 1070-et venném, mert az 1060-at két év múlva úgy is cserélned kell, az 1070-el meg el lehetsz 3 évig is.
2016. nov. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, abszolút megkaptam a választ a kérdésemre!

Köszönöm mindkettőtöknek a gyors segítséget! Az 1070-es lesz! :)

2016. nov. 5. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!