Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a probléma? Videókártya?

Mi lehet a probléma? Videókártya?

Figyelt kérdés
Kb 1 éve vásároltam egy Sapphire Radeon R9 270x videókártyát. Egy idő után elkezdett csíkozódni a kép és lefagyni játékok közben. Visszaküldtem a boltnak, adtak helyette egy ugyanilyet csak Gigabyte márkájút. Ugyanaz volt a probléma vele, visszaküldtem. Közben kicseréltem a gépemben szinte mindent a winchestert és az SSD -t leszámítva. Kaptam októberben egy Asus R9 270x et működött is a mai napig. Mafia 3 játszása közben lefagyott fekete függőlegesen csíkos képernyővel. Ez után már a windows sem indult el, a windows logóig betöltött majd utána fekete kép és semmi. Újratelepítettem a windowst, elinditottam és kb 5 percel elindítás után lefagyott ismét. Még 3x telepítettem újra (különböző verziót is próbálva) és mindig lefagyogatott. Ha elsőre meg kéne tippelnem, hogy mi a gond akkor a videókártyára gondolok, ez a csíkozódás arra jellemző. Most egy régebbi típusú videókártyát használok a gépben és azzal működik gond nélkül. Tápfeszültségem biztosan elég neki, 650W -os Chieftec tápom van. Létezhet, hogy a 2. csere videókártya is hibás? Nem bontatlan dobozban kaptam a csere videókártyákat, csak az én először vásárolt videókártyám dobozába raktak bele egy különböző márkájút és azt kaptam vissza.

2016. nov. 5. 20:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Ember, próbáld ki a gépet integráltal és ha azzal nem fagy ki, akkor a videokártya a rossz.
2016. nov. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
De az is lehet hogy a tápod öli meg a karikat.:D
2016. nov. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nincs integrált videókártyám. Egy ati 5770 el próbáltam ki, de azt nem tudom akkora teljesitménnyel kipróbálni mert nem tud annyit mint a másik. Sajnos nincs ismerősöm sem, akitől tudnék kérni kölcsön. Multiméterrel meg programmal is néztük működés közben (nem terhelő játék közben) és normális értékeket mutatott.
2016. nov. 5. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!