Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyit ér ez a konfiguráció?...

Mennyit ér ez a konfiguráció? AMD Gamer Pc Amd A8 x4 6600K 3,9 Ghz

Figyelt kérdés

Amd A8 x4 6600K 3,9 Ghz

Táp: Be Quiet 520w Dar Power

Alaplap: Gigabyte Ga- F2a88xm hd3 fm2

Proci: Amd A8 x4 6600K 3,9 Ghz

Memória: 16gb DDR3 Hyper Kingston Fury 1866Mhz

Videókártya: GIGABYTE R9 270X 2GB GDDR5 OC PCI-E 3.0 256bit

Winchester: Maxtor 320 gb, 160 Gb Western Digital



2016. nov. 6. 16:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%
Ingyen elviszem.
2016. nov. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Na jó, én adok érte 5000-et.

És a postát is fizetem!

2016. nov. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ennyi ésszel egy fűnyírót nem indítasz el nem hogy ezt kezelnéd :)
2016. nov. 6. 17:51
 4/19 anonim ***** válasza:

Óóóóóó de beszóltál...


Akkor mondjad el szépen mi az a BCLK és mit lehet vele csinálni...


Mire kell figyelni mondjuk egy CPU OC-nál.

Kb mennyi ideig tart megcsinálni egy stabil OC-t akármelyik hardveren.


Mit is lehet kezdeni ezzel a géppel?


Max 900p-ben magas beállítással játszani, de a CPU ígyis-úgyis meggebed mert nem bírja tartani az iramot még egy 270X-el sem....


Na de azért, hogy megnyugodjon a lelki világod és elfelejtsd ezt az aprócska IT-s viccet (bár elég gáz ha egy ilyen szintű viccet nem tudsz még csak értelmezni se...) megmondom mennyit ér a talicska ganyé...


CPU - ~12 ezer

MB - ~8 ezer

PSU - ~5 ezernél többet nem nagyon érhet

RAM - ~13 ezer

VGA - ~29 ezer

HDD-k - ~6 ezer együtt a kettő


~73 ezer


Na. Most megnyugodtál végre, vagy továbbra is azt hiszed, hogy mert egy vicces megjegyzést tettem akkor én vagyok a senki te meg a valaki?

2016. nov. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 BM-Striker ***** válasza:

apu 12-15k

táp 8-10k

lap 15k

RAM 20-25k(2*8)/15-20k(4*4)

VGA 25k

HDD állapottól és kortól függően 1000-1500+ ft/db

2016. nov. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Értem én a viccet csak ez elég óvodás szar gyenge poén volt :D Valahogy nem nevettem rajt, 70 ezerért ha ezt rakod össze akkor 3-at veszek írj ha kész van.
2016. nov. 6. 18:25
 7/19 anonim ***** válasza:

Mit vártál 2016 végén?


Főleg egy A8-as APU-tól? Egy 2. generációs i3 is a földbe veri, nemhogy egy mostani i3 6100...

270X OC... Max 900p-ben tudsz játszani fele magas beállításokkal manapság és akkor már örülni kell...

16GB RAM... Tudod mire jó? Pénzkidobásra, és ebben a gépben tényleg csak arra volt jó... 2x8 GB RAM-ot meg 13-ér látok fent HA-n például...

FM2 lapok eleve nem drágák még ha az A88-as chipsetet is kapták meg, azok is max ilyen 20-et kóstálnak.

Táp jó, de ha egyszer 8 ezerért ment már tavaly is akkor szerinted?

HDD meg még baráti volt ha azt mondtam, hogy 6 ezret ér a kettő, mert ilyen kicsi HDD-t manapság már senki nem vesz, mert fél nap alatt tele lehet rakni egy 160-ast...


IT kategória meg nem arról híres, hogy qrva vicces, csak néha el kell egy kicsit ereszteni, mert negyed tábla szalonna után is szorít egy kicsit a gatya szíj, pláne akkor mikor valaki olyan mint te idejössz, megkapod a választ a kérdésedre 2016-os világnézetnek megfelelően, de azt hiszi, hogy többet ér a gépe mint a fent említett ~70 ezer...


Amúgy meg nyugodj meg, ha nagyon akarnék akkor egy ilyen gépet mennyiből is? max 56-ért összeraknék neked, csak a megfelelően buta embert kell megtalálnom...


Amit neked is kellene tenned mert a megfelelően buta embernek el lehet adni egy ilyen aránytalan PC-t is akár 90-be.

Mert ugye a buták akik használt cuccokat vesznek azok nem költenek sokat így olcsón akarnak nagyot, az okosok meg tudják, hogy olcsón nem lehet jót...

2016. nov. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
A RAM meg a VGA legrosszabb esetben 40 ezer :D nehogy már 50 valamennyiből hozol ilyet mert akkor egy i7-et 100bol simán összeraksz és meg is veszem tőled komolyan mondom.
2016. nov. 6. 19:14
 9/19 anonim ***** válasza:

Gondolom az eddigi értelmezési szintnek megfelelően nem hallottál még arról se, hogy "ALKU".


Ha egyszer 30-ért megy ez a kártya típus akkor szerinted?


Simán le lehet alkudni 25-re.

RAM-al meg nem értem mit dobálózol... a 16 GB még mindig csak arra jó, hogy e-farkat növessz, semmi másra.

Ahova pedig kellene játék vagy bármi más felhasználási téren ennyi RAM oda meg kevés a CPU...


Egy A8-as CPU-t örül az aki elad, szóval az simán alkudozható, és mivel ~12 ezer ar ára simán le lehet vinni 8-9 postázással együtt.

FM2 lap.... Szintén örülnek ha elviszik, így azt is meg lehet karcsúsítani 2-3 ezerrel.

Táp jó. Volt.


Fogd fel...


Ezek már legalább 3 és fél éves hardverek és rohadt gyengék... főleg 2016 végén, úgy hogy lassan már itt van az AMD Zen ami az eddigiek alapján jelentős fejlődésen esik át, és a mostani APU-k CPU része is erősebb lesz mint egy 6. genes i3, és alulról karcolgatja majd az i5 6400/6500 lábacskáit... upsz megint egy IT vicc, bár neked úgy se mond semmit... no sebaj...


Ezért is ilyen olcsó, mert gyenge és régi...

Valamint aki FM2+ vonalon indul el AMD szinten az is inkább előkukázza már a régi HD6000-es kártyát és berak mellé egy X4 860K vagy 880K-t aminek a teljesítménye már eléri legalább a 4. generációs i3 4130 és 4150 közötti teljesítményt....


Magyarul:

AMD vonalon FM2+ különösen olcsó, de amennyire olcsó ugyan annyira gyenge is.

Na meg most őszintén...


Mikor egy ilyen gép megy 75-be:

[link]


Jó a hipro táp egyből kuka, szóval legyen az, hogy 70-be megegyeznék vele, és a tápot inkább vegye ki belőle nekem, de 30-ért vesz bele egy HD7970-et meg egy XFX TS 430 tápot akár használtan és tessék, 108 körüli összegből olyan gépe van amihez a tiéd semmilyen szinten nem ér fel...


De ha nem hiszed el itt van nesze:


-CPU

[link]

Tavaly nyáron ment el 15-be...

Azóta simán leesett a tényleges értéke 12-re...


-MB

[link]

Szintén tavaly, de már tavasszal is csak 10 ezer volt... azóta simán beesik a tényleges értéke 8 körüli értékre...


-VGA

[link]

Ez közel 1 hónapja van fent 30-ért, és még csak meg se csiklandozta valakinek az agyát a kártya, mikor itt van ni, [link] 25-ért adja valaki, bár ez is lassan 1 hónapos, de mivel a 7950-ek meg az olcsóbb 7970-ek mennek ennyiért amik igen csak erősebbek mint egy 270X így megint csak nincs piaca a 270X-nek...


-PSU

[link]

8 ezer...

+4-ért meg ilyet veszel: [link]


-RAM

[link]

Tavasszal még 17, de megjött a DDR4 így jócskán lenyomta a DDR3-as árakat...

Így örülni kell ha 12-15 körül elmegy...


HDD-t meg nem fogok keresni mert az mint mondták, az állapottól és a kondíciótól függ...

2016. nov. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
egy i5-os CPU-t amit már érdemes megvenni és egy alaplapot tudsz írni mennyiért szerzek be.
2016. nov. 7. 10:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!