Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Csak az egyik hangszóróm...

Csak az egyik hangszóróm szól. Próbáltam már mindent, segítségetekre van szükségem, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A helyzet az, hogy nekem egy kb. 6-7 éves számítógépem van, öreg, poros, hangos, stb.

A gyári Genius hangszóróimat most cseréltem le, vettem egy SchaubLorenz 2.1-et Németországból.

A Geniussal is az volt a baj, hogy nem szólt, csak az egyik fele, de hálistennek kárpótoltak egy 3D gombbal. Ha megnyomtam, szólt mindkettő normálisan.


Most átkötöttem erre az újra és semmiféleképpen sem tudom működésre bírni, csak az egyik felét.


Néztem a hangerőszabályzót és a Realtek managert is, a balansz mindkét programnál középen van, töltöttem le más drivereket is kísérletezés szempontjából, de semmi sem jó.


Ha a Geniust és az újat is rádugom a telefonra, akkor tökéletesen működnek.


Rendszer: Windows XP

Alaplapom: ASUS P5KPL-AM SE

Hangkártya leírása:

ATI RADEON HDMI @ Cedar/Park - High Definition Audio Controller - PCI

REALTEK ALC622 @ Intel 82801 GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1] - PCI



Mit tudnék tenni? Az integrált kártyám szart volna be?



2016. nov. 12. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem valami behalt az alaplapon és nem küldi ki a jelet (esetleg elgörbült az alaplapi csatlakozón az egyik réz lemez, így nem ér hozzá a jack-hez így nem tud jelet kiküldeni).
2016. nov. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Magyarán szólva szereznem kellene egy új hangkártyát? Nem vagyok benne annyira jártas, az integráltat tudják cserélni?

Vagy ha esetleg vennék bele egyet?

2016. nov. 12. 19:55
 3/4 MGéza ***** válasza:
Nem tudják cserélni, de egy pci vagy mini pci-e csatis hangkártya nem kerül sokba.
2016. nov. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 csigusz27 ***** válasza:
100%

Esetleg próbálj ki egy másik kimenetet,

dugd be a hangszóró csatlakozóját egy másik ki v. bemenetbe amit jónak gondolsz ekkor előhoz egy ablakot "csatlakoztatott eszköz" kiválasztod a vonalszintű kimenetet

és le ok-zod.

2016. nov. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!