Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » MyPassportUltra külső meghajtó...

MyPassportUltra külső meghajtóm nem olvasható, sem inicializható. Teljesen tönkrement, vagy van szoftver a helyreállításához?

Figyelt kérdés

Fájlkezelők nem látják, csak a lemezkezelő, de nem lehet inicializálni, végzetes hardverhiba miatt. Próbáltam másik, új kábellel, de sikertelen

Kb. egy éves a meghajtó, filmeket tároltam rajta, úgyhogy nincs veszteség, csak a beleölt ezresek, amiért megvettem.



2016. nov. 13. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:
ha garanciális vidd el es kinozd az eladot mig ad egy masikat
2016. nov. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Írod, kipróbáltad új kábellel. De kipróbáltad-e másik géppel (akár notebookkal, akár asztali PC-vel)?

Azt tanácsolom, próbáld ki egy jól működő PC-vel, amelyen legalább WIN7 vagy újabb az oprendszer. Ha nem annyira fontos a rajta lévő tartalom, próbáld meg újra formattálni.

Sok sikert!

2016. nov. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, próbát tettem asztali gépen, laptopon egyaránt, ugyanazzal az eredménnyel zárult.

Csak a lemezkezelő és az eszközkezelő látja, 0 byte-os mérettel.

Sem firmware, sem driver frissítése nem old meg semmit.

Végzetes hardverhiba, amit a procedúrák végén kiír.

A vásárlást igazoló blokk és garanciajegy "elhopponált", de nincs is jelentősége.

Ezért a kérdés, hogy fentiek alapján kuka, s vegyek újat, vagy valami módszerrel javítható-e?

2016. nov. 16. 11:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Támadt két utolsó ötletem:

1. Átmeneti jelleggel telepítsd fel valamelyik Linux-verziót a gépedre. Ezt ingyenesen letöltheted, és tedd rá egy CD-re. Ha WIN az oprendszer, ne aggódj, nem marad majd rajta a Linux. Hátha ez látja a kérdéses HDD-t.

2. Én még nem szenvedtem 2,5-ös külső vinyóval, de 3,5-össel igen. Halottnak látszott. Kiszerelve a dobozából, majd adat-, valamint tápkábelekkel csatlakoztatva az asztali PC-hez - csodák csodája: A HDD hibátlan volt... Vettem egy új házat (KOLINK - 4E), és azóta minden OK. Sajnos, nem tudom, a 2,5-öst ki lehet-e ilyen módon venni, és kipróbálni? "Last chance"-ként talán megérné...

Jó munkát!

2016. nov. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!