Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » DDR4 kérdés - Másik márka,...

DDR4 kérdés - Másik márka, más CL besorolással nem okoz gondot?

Figyelt kérdés

Most 8gb 2*4gb Kingston ddr4 2166 van a gépben cl15 vagy 14 ( nem tudom pontosan, meg kellene néznem ) besorolással.


Ha veszek mellé mondjuk még 2*4gb GEil-t, előfordulhat hardveres gond, vagy elég ha a CL ugyanaz?



2016. nov. 14. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden esetben a leglassabb órajellel és a legnagyobb késleltetéssel fognak menni a RAMok, ha összerakod őket.

Általában érdemes az első slotokba a lassabbat tenni, hátrébb a gyorsabbat, bár mai gépeknél ez sem szokott gondot okozni ha nem így van.


Hardveres gond nem lesz, rakjad nyugodtan.

2016. nov. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha jól értem ha a CL ugyanaz, akkor mindegy milyen márkát pakolok ugye? Köszi! :)
2016. nov. 14. 15:14
 3/6 anonim ***** válasza:

CL is különbözhet, órajel is, márka is.

Max nem lesz dual channeled, ami nem nyom sokat a latba hacsak nem 2011-es foglaltra gyúrsz meg quad channel támogatásra a 200+ órás rendernél.

2016. nov. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Dual channel már van, ebből lenne még egy, külön kit, de lehetséges, hogy más márkával.


Quad channelt nem támogatja a mobo, tehát az mindegy.


A kérdés röviden annyi volt, okozhat-e akadást vagy bármilyen bajt hogy nem ugyan az a márka ( DDR2 korszakból volt ebből gondom ).

2016. nov. 14. 15:24
 5/6 anonim ***** válasza:
A lassabb ramot rakd be az 1-3 slotba, a gyorsabbat meg a 2-4be és nem lesz vele gond.
2016. nov. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mármint gond-e, hogy a KITnél más a márka, minden más ugyanaz ( ddr4 2166 cl 14 vagy 15.


Bocsi, nem olvastam el rendesen, és nem tudtam hogy te vagy az egyes; munkahelyen csak rápillantottam. :)


Köszönöm, ment a zöld!

2016. nov. 14. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!