Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez jó konfig így? Passzolnak...

Ez jó konfig így? Passzolnak egymáshoz az elemek?

Figyelt kérdés

ASROCK H170M Pro4S

INTEL Core i5-6500 3.20GHz 1151 BOX

HyperX 8GB Savage DDR4 2400MHz CL12 KIT HX424C12SB2K2/8

FSP Hexa+ 400W

ADATA 240GB Premier SP550 SATA3 2,5" ASP550SS3-240GM-C


Később még érkezik a csomagba egy gtx1060 3gb-os videókártya.


Háznak Zalman T5 vagy CORSAIR Carbide Series 88R lesz ezt még nem tudtam eldönteni.


Vélemény?



2016. nov. 15. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

felesleges ilyen drága alaplap ...

Supports Dual Channel DDR4 2133

2016. nov. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A legolcsóbb DDR4-es H170es lapot választottam.

Mit ajánlasz nem ilyen drágán?

Való igaz h m2 slotot és raidot se fogok használni. Mi a gyengébb alternatíva?

2016. nov. 15. 14:13
 3/7 anonim ***** válasza:

Mire kell? kihasználod a H170 lap előnyeit, mint SSD cache meg RAID rendszer, plusz kimenetek, stb? Ha nem tudod miről van szó, bőven sok neked egy B150-es lap is (vagy H110-es).

csak akkor vegyél 2400-as ramot ha egy árban van a 2133-assal, mivel az alaplap nem tud 2133-nál nagyobbat kezelni, így a magasabb órajeled le lesz korlátozva 2400ról 2133-ra (vagyis felesleges pénzkidobás).

Táp eléggé viccnek tűnik ilyen komoly gép mellé, xfx ts 430, corsair cx430, be quiet pure power 400w, fsp hydro, stb. 13-14 alatt ne nagyon nézegess.

Felhasználási cél? Ha már 240 GB-os ssd-t teszel bele. Játékra teljesen felesleges, csak 2 pálya közt töltesz be gyorsabban ha ssd-re rakod. Ha sok munka programod lesz rá rakva, akkor okés.


Házból jobb lenne olyat venni, amibe ATX lap is belemegy, így nem szívatod meg magad, ha később cserélnéd a gép belsejét. Olcsóbb kategóriában ott van pl a Raijintek Arcadia.

2016. nov. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Játékra kell. WoW, Overwatch, semmi komolyabbra, de azokat maxon tökéletesen futtatva.


játékok, meg op rendszer kb 150gb és azt szeretném hogy gyorsabban töltse be a pályákat is.


Ramot azért néztem mert cl12-es. Alaplapnak B150-eket néztem még, de arra azt írták irodai célokra szánt jószág.



Táppal mi a probléma? Lehet nem gyenge a gép, de attól még az intel és gtx nem zabál sokat tudomásom szerint.

Közben azért meglesem amiket ajánlottál.


Van egy régebbi gépem Corsair Carbide 200R házzal, ha később újítok akkor abba lesz a költözés. Most direkt nézek mATX házat, csak még nem tudom melyiket. Corsair-ral jó a tapasztalatom, de kétszer annyiba kerül mint Zalman és nem akarok felülre venti helyet, mert úgy se kerül bele semmi.


Kérlek ezekről is fejtsétek ki véleményeteket.

2016. nov. 15. 14:27
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs több igényed, hajrá 14 ezer egy hdd, végül is, később is mehet bele.


RAMnál akkor számítana neked a CL, ha 200 meg 300 órán át pörögne a gép maxon, akkor 1-2 órát nyernél a számítással. Játéknál ez semmi, mert nem az lesz a szűk keresztmetszet, vagyis cl15-tel ugyan úgy vidáman folyna az élet. Persze nyugodtan veheted ezt is, mert jó RAM, csak nem fogod kihasználni.


B150-es lapok normál felhasználásra vannak. Tudod van a normál, mint irodai, játékos felhasználás, meg van a munka típusú (H170, Z170) ahol már kellenek az olyan exrták mint ssd gyorsítótár, M.2-es csatlakozó a gyorsabb adat íráshoz meg olvasáshoz stb, meg van a tuning (Z170), ami extrém mindent maxra gémer vérpistike vagy nagyon komoly munkához kell, mert jobb már nem érhető el a piacon vagy nagyon drága lenne.

Egy MSI B150M Mortar több mint elég neked, minőségben messze felülmúlja az általad kinézett lapot.


Táppal az a gond, hogy az alsó kategória legalsó szegmensében van. Olyan, hogy kényszer megoldásnak jó, másnak nem. Nem a védelméről híres szerencsétlen, ahogy a túl és alul feszültségnél is épp hogy megállja a helyét. Ha már 200e+ a géped belseje, akkor adjál némi minőséget a tápnak is, mert ha pont egy silányabb darabot fogsz ki, nagy baj esetén lehet nem csak a táp füstöl el, hanem más is (pl új proci megint 60e, új kártya megint 90e, megéri így 4-5 ezren spórolni, hátha messze többet buksz?). Nem mondom, hogy baj lesz, lehet 20 évig elmegy neked ez a táp. De lehet az első nap belevág a villám a házba és viszlát táp. Meg alaplap. Meg processzor. Meg a többi.


Ha alapból mATX házra gyúrsz, akkor semmi, vedd csak azt. Én mindig is ATX lap meg ház párti voltam, így több a hely a vga alatt, jobban le tud hűlni (persze ez csak saját vélemény).

2016. nov. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Így már értelek.

Egy MSI B150M PRO-VDH mi a véleményed ahhoz képest amit te mondtál?

Ez már olcsóbb is egy hangyányival.

2016. nov. 15. 15:53
 7/7 anonim ***** válasza:
az is jó, nyilván valamivel rosszabb a minősége, de elfogadható.
2016. nov. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!