Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen konfigurációt ajánlotok...

Milyen konfigurációt ajánlotok CAD/CAM rendszerekhez?

Figyelt kérdés
Elsőroban SolidEdge, Autocad, Edgecam szoftverekhez kellene, esetleg Ansys próbálgatáshoz. Nem kell a legszuperebb gép nekem csak egyszerűbb modellezéshez/szotverek tanulásához használnám(egyetemen). Árban lehetőleg ne szálljunk túl messzire, jólenne 150ig megállni (vagy lejjebb:) SSDm és monitorom az van. Előre is köszönöm

2016. nov. 26. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Legyen benne dedikált GPU, valamilyen i3-i5 proci, 4-6 GB RAM. Ha egyetemi szintre kell, akkor ebbe a 150-es keretbe simán beleférsz, még akkor is, ha laptopot veszel.


Viszonyításképp, én egy Acer E5-571G-t vettem 2 éve 170-ért (i5-4210U, GT840M, 4 GB RAM, amit megtoldottam később még 4 gigával), de mások ennél jóval gyengébb, már akkor 2-3 éves gépekkel tolták az egyetemet gond nélkül (BME-GPK). Első munkahelyemen is ezt használtam egy ideig, illetve a mostani munkámhoz is néha használom, és itt már azért messze nem akkora összeállításokkal dolgozok, mint egyetemen (Solid Edge illetve Inventor főleg, EdgeCAM meg AnSys se volt probléma vele).

2016. nov. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 pinkpancser ***** válasza:
100%
A cégnél gyorsan kellett hasonló célokra gép, így vettünk gyorsan egy régebbi szervert. Sok mag, 32GB és fillérekből kijött.
2016. nov. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Nyomom már pár éve a témát, lényeg hogy ne építs és használtan vedd, mert nincs értékük magyarországon a munkagépeknek a legenda miatt, hogy nem lehet rajtuk játszani. (ez nyílván hülyeség)

Nekem most egy HP Z400 workstation az itthoni munkagépem, a hordozható pedig egy HP EliteBook 8540w

Az asztalit 3 éve vettem 100e-ért 8gb ECC ram Quad Core Intel Xeon W3520 2666Mhz Nvidia quadro Fx 3800 (1gb)

A Laptop kb azonos 4gb rammal 69e magyar forintért!

Vidéki használtgép bolt!



Dell precision/HP workstation szerintem okés,

az acer nem elég tapasztalt a témában, az IBM pedig lenovo lett és rosszabb a régi IBM-hez képest. Apple felejtős, mert a vezető CAD/CAM szoftverek nem UNIX rendszerek alatt fejlődtek.


Tapasztalat: Én HP elkötelezett vagyok, mert három év gari akkor is jár a gépre, ha használtan veszed (tapasztaltam, a videókártyát cserélték). Szóval kiszemelsz egy ilyen gépet, lecsekkolod a gépen található azonosító alapján a HP weboldalán a garanciát és meg vagy. De vigyázz, mert sok használtgép kereskedő pakolgatja jobbra balra a gépek között az alkatrészeket. A videókártya számát érdemes külön ellenőrizni, mert ezek a kártyák többet érnek magukban mint az egész használt gép egyben, Ha ECC ram van benne azt is érdemes ellenőrizni, mert nem érné meg pótolni.


Nézz körül, ki lehet fogni.

2016. nov. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 pinkpancser ***** válasza:
Hardveraprón sok szépséget lehet találni! pl 2x opteron 2352, 16GB 25000. 2x opteron 2423he, 32 GB 35000. Óccó jó alap, win mwgy rajta rendesen, 2 VGA-t tehetsz mellé, és csa kegy ház kell amibe beépíted. De vannak ott xeonok is, azoknak is szépen megy le az áruk és minőségben/teljesítményben nagyon jók.
2016. nov. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek! Először megpróbálok valami megfelelő laptopot találni, aztán ha nem találok az árban megfelelőt visszatérek az asztalikhoz. Ezt néztem ki elsőkörben:

[link]

Mi a véleményetek?

2016. nov. 28. 17:30
 6/6 anonim válasza:

Az Nvidia Geforce széria játékokhoz muzsikál szépen. Ha CAD szoftverben szeretnél olyan modell teret ahol már tervezés közben is láthatod a matériákat, árnyékokat, akkor kell a quadro fx. Ez elég drága, de tervezésre nem az igazi.PL ez egy munkagép: [link]

Az oldalon alapvetően DELL precision néven találsz majd normális munkagépet. Az Nvidia NVS kártyát is kerüld, nem tervezésre való.


Van még néhány amit mgfontolnék ha éppen gépet kellene vennem:


[link]


Ez naggyon durván olcsó! csak ssd winyó kell bele és veri a belinkelt asust oda vissza:


[link]

2016. nov. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!