Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tápegyság venti szabályozás?

Kingdefender kérdése:

Tápegyság venti szabályozás?

Figyelt kérdés
értetlenül állok a helyzet előtt. ezidáig ha komolyabb hardverigényű játékkal játszottam egy röpke idő után lehetett hallani hogy szépen felpörögnek a ventik a gépemben. telepakoltam ventikkel, tehát a táp, cpu és vga ventijén kívül még 5 db 12cm-es venti van a gépben. az alaplapomhoz kaptam egy app center nevű progit amiben több hasznos dolog is van, de idáig nem foglalkoztam vele. most kipróbáltam az egyiket amivel lehet szabályozni a ventiket az alábbi módok szerint: csendes, alap, teljesítmény és teljes sebesség. a fordulatszámokat pedig a program kalibrálta be az adott lehetőségekre nézve. a kalibrálás után pedig nem hallható a ventik automatikus felpörgése hiába van az alap standard üzemmódban. csak a proci ventije pörög fel hw monitor szerint ami nem hallható. a vga ventijére ez a kalibrálás nincs hatással azt nem tudja a program vezérelni és szépen működik is. a plusz ventiket tuti szabályozza de most azt nem tudom hogy a tápegységét is e? nem tudom hogy a táp ventije ennyire halk lenne akkor is ha felpörög vagy pedig a kalibrálás után már nem automatikus a tápegységem hűtése? ez lehetséget? deepcool de 580w tápról van szó. a táp tökéletesen működik, semmi baja ezt leszámítva. nem akarom hogy valami baja legyen mert nem tudja magát jól hűteni.

2016. nov. 26. 18:59
 1/4 pinkpancser ***** válasza:
Ha szabályozható a táp ventije, akkor azt magának szokta intézni a terhelés alapján. De jobb is ha nem piszkálnak bele.
2016. nov. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
szóval akkor azt mondod ez a program nem tudja vezérelni a táp ventijét? tehát akkor csak ennyire hal lenne a ventije? mivel több óra játék után se hallható nagy felpörgés most már.
2016. nov. 26. 19:32
 3/4 pinkpancser ***** válasza:
Én FSP tápot használok. 8 éve megy és most már hallom ha felpörög. Szóval lehet, hogy csak halk a Te tápod is.
2016. nov. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
értem, hát idáig még ugyanúgy jól működik, mint a leírt "probléma" előtt. szóval reméljük igazad van:)
2016. nov. 28. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!