Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 29. 000 Ft +4GB RAM-ért?

29. 000 Ft +4GB RAM-ért?

Figyelt kérdés

Szóval, ismerősön keresztül meg tudtunk venni a páromnak egy jó gépet áfa nélkül, 118 ezer Ft-ért. Kértünk bele +4GB RAM-ot, mert eredetileg csak 4GB volt benne, valamint egy másik laptopnál, mikor rákérdeztünk a RAM-ra, azt írta a fazon, hogy 9.900 Ft a memóriabővítés.

Jó, kértük +4GB RAM-mal, végül a végösszeg 147 ezer Ft lett! Ha kiszámoljátok, akkor kijön, hogy a RAM-ra összesen 29 ezer Ft-ot számoltak fel.


Azért ennyire laikus nem vagyok, tudom hogy egy tizes körül kéne lennie a RAM-nak, arról nem is beszélve, hogy a saját weboldalukra is 12.000 Ft-ért van kiírva!


Anyukámnak mondtam, hogy ezt ne hagyja, mert ő ismeri a pasast, és amúgy egy normális laptopos boltból vettük, nem pedig magánszemélytől, valahogy úgy tudta áfa nélkül adni a gépet, hogy "mindenféle kedvezményt rárakott", amit csak tudott, és csak a raktáron levő gépeket tudta így adni. Ez oké, de a RAM akkor sem kerülhet 29 ezer Ft-ba szerintem.


Az a gond, hogy anyukám ismeri, rajta keresztül sikerült lebonyolítani az üzletet. De anyukám ezekhez a dolgokhoz nem ért, hiába magyarázom el neki, a pasas ugye azt mond amit akar, anyukám nem tud rá mit válaszolni.


Oké, lehetne azzal jönni, hogy örüljünk a gépnek, mert még így is az eredeti árnak a 13%-ával kaptuk meg olcsóbban, DE volt rá egy keret. Amit így 17 ezer Ft-tal átléptünk, és ezt nem engedhetjük meg magunknak.


Ja egyébként ugy lett kifizetve a laptop, hogy a pasas kolegája! vitte be anyukámnak a gépet, mert a pasas elment nyaralni, a srác meg elkérte a 147 ezer Ft-ot. Mivel a pasas külföldre ment, anyukám felhívni se tudta, hanem simán kifizette, mondván majd ha hazajön, akkor bevasalja azt a különbözetet. Most meg, amikor rákérdezett, hogy a 128 helyett miért 147 lett, annyit mondott a fazon, hogy a memóriabővítés emelte fel az árat.



2016. dec. 1. 07:55
 1/4 Lordvipi válasza:
ha darabonként vetted volna akkor ki hozhattál volna belőle 1 nagyon jó gépet és nem 4 giga rammal hanem 8-16GB val :)
2016. dec. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia.


Sajnos nem kizárt ekkora felár, ugyanis a notebook gyártóknál általánosan bevett szokás hogy házilag csak azokat a komponenseket cserélheted ki garanciális időn belül, amikhez a notebook alján (gyárilag kialakított) szerelő nyílásokkal láttak el. Ergo ha a notebook alján nincs "kicsi" ablak ami alatt megtalálható a memória és merevlemez (és ezen elemek cseréje csak a készülék szétbontásával válik hozzáférhetővé), akkor azt garanciális időn belül csak a gyártó által jóváhagyott szakszerviz cserélheti ki. A szakszerviz viszont munkadíjat számít fel hiszen nem garancia időn belüli meghibásodásról van szó, hanem ügyfél által kért bővítés. (mellékesen én is jártam így: Lenovo szakszerviz rendszermérnöki óradíj 16.000,- +áfa /óra).

és itt nem csak a memória csere ideje számít bele, hanem ellenőrizniük kell azt is hogy a beszerelt (nem akármilyen, csak gyári ami persze drágább int az egyéb bolti) memória működése hibátlan. A tesztelési folyamat nem biztos hogy egy óra alatt lezajlik.

Illett volna a kollégának erről értesítenie a vevőt, minimum egy árajánlat elejéig.


De ez persze csak bizonyos márkák bizonyos típusaira vonatkozik, így nem biztos hogy veled is hasonló dolog miatt szaladt meg a végösszeg.

2016. dec. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Egy Asus gépről van szó.


Azért nem értem, mert a WEBOLDALUKON ugyanehhez a géphez 12 ezer Ft-ért írják a memóriabővítést, nem 29 ezer Ft-ért. Tehát így ez nonszensz.


Köszönöm a választ!

2016. dec. 1. 09:30
 4/4 anonim ***** válasza:
érdemes lenne le írnod milyen gépről van szó pontosan és hogy milyen ramok . Mert ha tegyük fel valami nagyon márkás ddr4 akkor lehet benne valóság de valószínűleg azért be akarnak húzni mert ez telik ki a legtöbb számtek bolttól a hozzá nem értő felhasználok felé.
2016. dec. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!