Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen konfigurációt ajánlanát...

PcCsaj kérdése:

Milyen konfigurációt ajánlanátok egy fotósnak?

Figyelt kérdés

Páromat szeretném meglepni egy új géppel. Hobbija a fotózás.

Milyen gépet ajánlotok???

200-250 ezret szánok rá, az új photoshoppot is megkapja tőlem.


Amd Jó erre a célra??



2016. dec. 3. 23:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi az hogy fotós?

A fotós tudtommal fog egy kamerát és fotóz.

Vagy kép manipulációt is végez (ha már PS)?


Be Quiet! 300W System Power B8 Bulk BN256 OEM tápegység 12+24 hó gar.

Intel Core i3-6100 BX80662I36100 processzor 12+24 hó gar.

Kingston 120GB HyperX Fury SHFS37A/120G SSD meghajtó 12+24 hó gar.

Kingston 2x4GB 2133MHz DDR4 KVR21N15S8K2/8 memória 12+24 hó gar.

MSI H110M PRO-VD PLUS alaplap 12+24 hó gar.

Raijintek Arcadia fekete számítógép ház 12+12 hó gar.

Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez 12+12 hó gar.


Összesen: 125 552 Ft PCX-ről mindennel.

SSD rendszernek jó, a ram meg direkt dual channel.


Ennyi több mint elég egy photoshopos, netezős gépnek.



Asus RX470 4GB GDDR5 STRIX-RX470-O4G-GAMING videokártya 12+24 hó gar.

Enermax 450W Triathlor Eco ETL450AWT-M tápegység 12+24 hó gar.

Intel Core i3-6100 BX80662I36100 processzor 12+24 hó gar.

Kingston 120GB HyperX Fury SHFS37A/120G SSD meghajtó 12+24 hó gar.

Kingston 2x8GB DDR4 2133MHz HyperX Savage HX421C13SBK2/16 memória 12+24 hó gar.

MSI B150M BAZOOKA PLUS alaplap 12+24 hó gar.

Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez 12+12 hó gar.

Zalman Z3 Plus fekete számítógép ház 12+12 hó gar.


Összesen: 235 398 Ft PCX-ről, ezzel lehet játszani, meg minden másra.

2016. dec. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szerintem 200-250 ezer forint elég nagy ajándék és egy új gép elég komoly dolog, amit szerintem mindenképpen jobb letisztázni vele, hogy pontosan milyet is akar, mert túlságosan könnyű vele belefutni olyan helyzetbe, hogy te szívvel-lélekkel, pénzt nem kímélve megveszed, ő meg valamiben pont másmilyet akart volna és aztán mégis kellemetlen szájíz marad utána. még a Photoshop is olyan dolog, hogy tök jó ajándék, de ha ő pont nem használja, vagy marhára nem érték neki, hogy legálisan megveszed, mert ő el van vele, hogy ingyen letorrentezi magának, akkor csak pénzkidobásnak tartja. (mondjuk ezt még ki lehet belőle szedni feltűnés nélkül, meg akár tudhatod is róla akár.

szóval szerintem az ilyen ajándékot jobb vagy előre, vagy a nagy ajándékozáskor megbeszélni a másikkal, hogy "drágám, ez azt kapod tőlem, válaszd ki, hogy te pontosan mit is szeretnél". még az ajándék utalványokkal is könnyű belefutni olyan melléfogásba, hogy pont abban a boltban nem tartanak olyan terméket, vagy csak sokkal rosszabb áron, amit ő választana magának, de az utalvánnyal hozzá van kötve egy bolthoz/hálózathoz és máshol nem tudja elkölteni. szóval inkább rángasd el valamilyen ürüggyel vásárolni és tudja meg előbb, hogy mi az ajándéka - pl. mondd azt, hogy pulcsit akarsz venni neki és fel kell próbálnia, hogy hogy áll rajta, mert biztosra akarsz menni, aztán állítsatok be egy műszaki boltba, biztos nagy lesz az öröm...

,-))


illetve azon is érdemes lehet elgondolkodni, hogy 200-250 ezres ajándék talán túlságosan nagy összeg is, könnyen okozhat egy kapcsolatban feszültséget, hogyha a másik nem gondolt hasonló árfekvésre, netán nem engedheti meg magának, vagy csak pont nem készült ilyen értékes ajándékkal. nem akarlak lebeszélni róla, de jobb tisztázni a másikkal a dolgot és elkerülni a kellemetlenségeket.

2016. dec. 4. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Képszerkesztésre egy százezres gép elég.

Szerintem egy jó objektív, vaku, stb jobban bejönne.

Fotós vagyok.

2016. dec. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!