Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ajánlotok videókártyát?

Ajánlotok videókártyát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék egy komolyabb videókártyát vásárolni, kb 50.000 ft a felső határ.

Tehát: 1. Mik a fontosabb paraméterei egy videókártyának, amit vásárláskor érdemes figyelembe venni?

2. Ezt néztem ki magamnak: AMD Radeon R7 370 ( [link]

Ismeritek ezt a típust? Ha igen, jó ár/érték arányt nyújt? Ha nem, tudtok ebben az árkategóriában, vagy olcsóbban hasonló hardvert ajánlani?

3. Honnan tudom, hogy jó-e az asztali PC-mbe? A foglalat típusát hol tudom leolvasni az alaplapon?

4. Ha megvásároltam, könnyű beüzemelni (csak be kell tenni, illesztőprogramot futtatni)?



2016. dec. 4. 00:41
 1/1 anonim ***** válasza:

1. tudni kéne a pontos alaplap nevet, bár a mai alaplapokon átlagos felszereltség a PCI-e slot.

Nem ártana a pontos tápegység neve sem, hogy van rajta megfelelő vga-nak való pin csatlakozó (+ feszültséghez).


2. Ha kinézel pár kártyát, menj fel youtube-ra és nézz összehasonlító videókat, mert abból derül ki mit tud. Különböző architektúrák, GPU-k, memória elérés, stb. A GB ami oda van írva a végére az utolsó adatok közt van (sokan azt hiszik sok GB, jó kártya).


3. R7 370 nem éri meg, az R7 270 szintjét se üti meg. Már nyár óta kint van az RX széria, ami jobb. RX460 2gb 35 körül van, az gtx 950 szintjét hozza. 52 körül gtx 1050Ti is jó vétel, néha használtan lehet találni 55 körül rx 470 4gb-ot, de ez már bőven kint van a keretből.


4. egy csavarhúzó elég, kicsavarozod hátul azt az 1-2 csavart, kinyomod a rácsokat, ahova a kártya megy, majd beteszed a kártyát, egy csavarral oldalról rögzíted, rákötöd az áramot és kész is.

Értelem szerűen a monitort a videokártya kimenetre kell dugni.

2016. dec. 4. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!