Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Így mennyi különbség van a...

Így mennyi különbség van a videókártya között? Rosszabb lenne?

Figyelt kérdés

Vegyünk példának egy gtx 1050ti-t.

Ugye több gyártótól is lehet kapni, asus, gigabyte, evga, palit stb (Azthiszem)

És ezt tudom, hogy nem is nagy a különbség köztük, inkább csak a hűtés.

De mi a különbség akkor ha az egyik kártya így néz ki:

[link]


A másik pedig így:

[link]


Látni lehet, hogy szinte fele akkora, pedig ugyanúgy evga..

Miért olyan kicsi? Mi értelme és miben külözik?

Rosszabb lenne teljesítményben? Mert kicsit olcsóbb is..

Leginkább egy ilyen kicsi palit-al szemeztem.

De más kártyákkal is találkoztam, pl rx460. Az egyik nagy, a másik ilyen kis "mini". Ráadásul olcsóbb is. Miért? Kevesebbet tudna?

:/



2016. dec. 4. 02:23
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Görgess le, van ott egy táblázat az EVGA 4 modelljéről és jól látszik a különbség. A jobb hűtés vagy nagyobb hűtőborda miatt magasabb lehet az órajel is, az FTW szériánál pedig van egy külön tápcsatlakozó is ami miatt nagyon jól húzható. A pascal kártyák nagyon jól húzhatóak, így a legkisebb sima Gaming és az FTW modell teljesítménye között akár több, mint 30% különbség is lehet.

2016. dec. 4. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nincs köztük különbség. Maga a vga procija ami a lényeg az mindegyiken ugyanakkora.


Itt már csak a felületet módosították, mint pl nagyobb hűtés és ilyenek.


Nagyobb méret esetében jobb hűtés érhető el vele-->jobban lehet húzni és igény esetén akár plusz tápcsatit is bele lehet építeni ami még további tuningot engedélyez.


A gtx 1050 Ti az rx 460 ellenfele lenne, és jóval erősebb mint az rx 460 de az ára az rx 470-es kártyával vetekszik. Ezzel ellentétben az rx 470 kb +30%-kal erősebb a gtx 1050-nél holott a 2 ára ugyanolyan.


A gtx 1050 az rx 460 ellenfele lett volna csak elrontották az árazást.

2016. dec. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Most kaptam 2 eltérő választ :/

Ha nem húzom egyiket sem, akkor egyáltalán semmi különbség nem lenne a kisebb és nagyobb modellek között? Esetleg pár fok lenne az eltérés játék közben?

Gondolkoztam, hogy veszek egy nagy sima 1050-et a kicsi 1050ti helyett.. De inkább a kicsi mellett választok.

2016. dec. 4. 12:24
 4/6 anonim ***** válasza:

de az rx 470 erősebb


[link]


62k-ért már megkapod a referenciahűtésest, aminek gyengébb a hűtése de 38+-kal erősebb is.


Vagy használtan nézel egy rx470-et. Múltkor láttam ASUS ROG rx 470-et 55k-ért 2 hetet használva, minden papírjával együtt.

2016. dec. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tudom hogy erősebb az rx470, de ahol én lakom (másik ország) kicsit feljebb van az ára :/

A legolcsóbb amit találtam, újanon 65ezer. Használtan meg egyáltalán nem is találtam neten.

2016. dec. 4. 12:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Az alapórajele is más a modellek között, nem látod?
2016. dec. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!