Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy Msi gtx 1060 6gb OC...

4d4mz kérdése:

Van egy Msi gtx 1060 6gb OC videókártyám. Pár napja, nem tudom miért már a gép bekapcsolása után automatikusan felboostol és a hőfok is felmegy 60-ra és ezt az állapotot tartja alaphelyzetben is. Ez miért van?

Figyelt kérdés
2016. dec. 8. 08:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem mondom hogy nem lehetne kevesebb is, de a környezet is befolyásoló tényező, és szerintem a 60 fok az az "üzemi hőfok".
2016. dec. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Csabika123456faa válasza:
Szerintem szar az enyem ugyan ez de 35 fokon van hajtas nelkul. Vidd vissza amig garoa rakj ra progit amivel tudos szabalyozni a ventiket
2016. dec. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2 Te ennyi ésszel tanácsokat adsz ? Nem semmi.
2016. dec. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#1; #3: 60C nem az üzemi hőmérséklet alapjáraton, terhelés nélkül, ne beszélj hülyeségeket. Attól függően, hogy milyen verziójú MSI (nekem ARMOR van), általában 60C-nál indul be a ventillátor, addig nem is forog.


A kérdezőnek: esetleg megpróbálhatnál feltenni egy MSI afterburnert és megnézni, hogy alapjáraton, amikor elvileg nem kellene terhelésnek lennie rajta, hány %-os kihasználtsággal megy? Ha az afterburner szerint sincs rajta terhelés, de a hőfok ugyanúgy 60C, akkor lehet, hogy a hűtőborda vált le róla, míg ha maximális a terhelés és nem tudod mi okozza, akkor valószínű, hogy bekaptál valami bányász vírust és az hajtja ki.

2016. dec. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

msi gtx 1060 6gt oc videókártyám van. 4 hónapja van meg a kártya és akkor még bekapcsoláskor volt olyan 30 fok és alap órajelen ketyegett. Most meg bekapcsoltam ismét és egyből még a böngészőt se kapcosltam be máris nyomta fel magát OC-ra és 60 fokra. Pedig semmit nem csinálok vele.


Virus ellenőrzést végeztem és az nem talált semmit. (nekem is az volt a gyanúm h virus okozza)

2016. dec. 8. 12:23
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyébként msi afterburnert használok amióta megvan a kártya.
2016. dec. 8. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!