Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » I5-4460 vagy 6500? Esetleg más?

I5-4460 vagy 6500? Esetleg más?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy PCX-ről rendelnék, de a 6500 ára iszonyatosan felment. Ezért most két variációt tudok elképzelni. Mindezt úgy, hogy kijöjjek ~120ezerből.

Az egyik, hogy egy olcsóbb processzort vennék, ami ezesetben egy 4460 lenne. (Persze ha tudtok jobban, hasonló árban, akkor jöhet, de én nem találtam)

A másik, hogy megveszem a 6500-at, de minden másból a "low budget" verzió lenne véve.

Előbbire ez az amit gondoltam. [link]

Utóbbira még nincs, mert szerintem úgy eléggé rosszul járnék.


Videókártya Augusztus környékén lenne csak. Addig marad az integrált.



2016. dec. 9. 12:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem 4460, egyáltalán nincs nagy különbség. Viszont a ramból felejtsd el azt az ócskaságot. Egyrészt nem biztos, hogy be lehet állítani 2133MHz-re ebben a konfigban, másrészt pedig kukák a Cl értékei.
2016. dec. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez a legolcsóbb...
2016. dec. 9. 13:07
 3/6 anonim ***** válasza:
A kingston ramok minőségiek, megérik az árukat. Ebbe az alaplapba viszont nem megy bele a 4460-as proci.
2016. dec. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a 4460 ddr3al működik
2016. dec. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor egy alaplap, és a ddr3-as ramok kellenének. gyerünk srácok. :D
2016. dec. 9. 22:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyébként bocs, azt hittem hogy DDR3-as ramot linkeltél a processzorból ítélve, és DD3-ként sokkolóan értelmetlennek tűnt a linkelt RAM.

DDR4-ben az egy vállalható RAM, sajna nem is nagyon van jobb szabvány órajelen (2133MHz), magasabbat meg szerintem úgysem tudsz beállítani.

Esetleg ez, de ez drágább kicsit:

[link]

(Egyébként ebben az árban a gyártó tök mindegy, szerintem a Kingston is ugyanazoktól a beszállítóktól veszi a chipeket, mint a többiek).


Tehát akkor i5 4460 mellé:

Alaplap (LGA1150): például ASROCK H97M Pro4

RAM: CRUCIAL 8GB Ballistix Sport DDR3 1600MHz CL9 KIT

RAM-nál ami számít: minél kisebb legyen a Cl utáni szám. Továbbá fontos, hogy mit tudsz beállítani az alaplapon órajelnek, illetve nem gyári hűtésnél a memória modulok fizikai magassága.


LGA1151-es konfigot én nem vennék, ha ennyivel drágább. Kb. semmivel nem tud többet.

2016. dec. 14. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!