Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik processzor a jobb és...

Melyik processzor a jobb és miért?

Figyelt kérdés

A két processzor:

- Intel i3 5005U

- AMD A8-7410


Mire kellene:

- Egy kicsit játszani (nem a legújabb AAA-s címekre gondolok; 5-6 éves játékok?)

- Virtuális gépek futtatása "zökkenőmentesen" (pl.: Ubuntu 16.04, XP, Win7, stb.)

- Photoshop, esetleg videó szerkesztés

- HD (720p és/vagy 1080p) videók, filmek


Megjegyzés:

- E kettő között választanék. Mindkettő laptopban van, melyeknek a specifikációik ugyanazok. Csak a processzor különbözik (nah meg az ár).

- 2 GB-os dedikált videókártya lenne "mellette".


Az összehasonlítás [ [link] ] az Intelt hozta ki győztesen. Megnéztem lejjebb a különbségeket, de még most se igazán értem, hogy miért is jobb itt az Intel? Magokat tekintve és a GHz-et nézve az AMD tűnik jobb vételnek.


A kérdés adott. Melyik processzor a jobb és miért? (Inkább az utóbbin, azaz a MIÉRT-en van a hangsúly.)


Köszi mindenkinek a válaszokat! :)


Ui.: Nem vagyok sem Intel, sem AMD párti. Egyszerűen a jobbat szeretném választani (e kettő közül). :)



2016. dec. 10. 04:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Hardvereket nem számok, hanem konkrét mérések alapján hasonlítunk össze. Az órajel önmagában nem jelent semmit, az IPC ismeretében lehet csak következtetni(instructions per clock), az IPC pedig teljesen eltér AMD\Intel prociknál(vagy akár Intel vs Intelnél, egy 4 éves i7 ugyanakkora órajelen lassabb lesz mint a legfrissebb generációs i7), hála az égnek már nagyon régóta nem arra hajtanak, hogy minél magasabb órajelen járjanak a procik(ennek azért örülünk, mert így kevesebbet fogyasztanak - a közhiedelemmel ellentétben ez nem a villanyszámla miatt jó, hanem mert nem sül meg a vas). Magok\órajel alapján meg pláne nem szabad messzemenő következtetéseket levonni - a legolcsóbb 8 magos amd 32 ezer körül van, a legolcsóbb 8 magos i7 meg 340 ezer, hasonló órajelen(jó, a hyper threading miatt brutális előnyben van az intel, de a legolcsóbb 4 magos i7 is 90 körül kezdődik, ugyan még az is túl van árazva, de azt jól szemlélteti hogy a magok száma\órajel nem jó kiindulópont).

A cpuboss, és hasonló oldalak pedig teljesen megbízhatatlanok, csak olyan tesztekből szabad kiindulni amit valóban elvégeztek(ezeken az oldalakon csak kiszámolják, hogy hogy teljesítene az adatok alapján, eddig még egyszer sem találkoztam olyannal ami reális eredményt adott volna).


A konkrét kérdésre nem tudok válaszolni, de ezek alapján már jó eséllyel tudod hogy mire kell rákeresned.

2016. dec. 10. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én nem is tudok olyan alkatrészről a számítógépben, ahol nyers adatok alapján össze lehetne hasonlítani két hardvert. Tápegység teljesítménye? Videokártya memmérete? Ram késleltetése? SSD max sávszélessége? Melyik a jobb? Ezek önmagukban semmit nem jelentenek, meg kéne már érteni. Ahogy a magok száma vagy az órajel sem. Teszteket kell nézni. Mindenről. Kész.
2016. dec. 10. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!