Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha alaplapot cserélek (Gigabyt...

Ha alaplapot cserélek (Gigabyte-ról ASUS-ra), akkor újra kell rakni a gépet?

Figyelt kérdés

jelenlegi: Gigabyte H81M-S2PV

amire cserélni akarom: ASUS B150-Plus


Nem nagyon szeretném újrarakni, mert akkor minden fontos programot, játékmentést, játékok, stb. újra kellene rakni, ami azért nem kis idő.


Ha jól tudom akkor ennek az az oka, hogy a Gigabyte driverei vannak most telepítve, ami az ASUS-nak nem jó.



2016. dec. 10. 20:55
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
71%

Egyébként is, mivel teljes platform váltás és a windóz nem nagyon éli túl az ilyesmit ezért fenn áll a következő 3 eset:

1. Elindul probléma nélkül.

2. Elindul de hót instabil lesz.

3. Be is indul.

2016. dec. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

jó eséllyel el sem indul.


Ez olyan, mintha elmennél Bécsbe egy budapesti térképpel aztán igazodj el. Teljesen más a BIOS/UEFI kiosztás, felépítés stb.


Ha el is indul, véletlen leállások, összeomlások, stb.


NAGYON ajánlott az űjra telepítés. Vegyél külső vinyót, oszd meg 2-be a mostanit stb...

2016. dec. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Először is az instabilitás miben nyilvánulna meg?


A 3. pontod nem értem. Mi az, hogy "be is indul"?


Ha teszek egy próbát, hogy jól működik-e ugyanazzal a rendszerrel (amelyen a Gigabyte driverek vannak), akkor az okozhat bármilyen károsodást a hardverekben vagy akármiben?


Ha tegyük fel probléma nélkül működik ugyanúgy ahogy eddig, akkor nem lesz semmi további dolgom vele (az új alaplap lemezéről való programok telepítésén kívül)?

2016. dec. 10. 21:22
 4/29 anonim ***** válasza:
Erre nem lehet biztos választ adni.Vagy sikerül,vagy nem,én mindkét esettel találkoztam már.Ha gond nélkül megy minden akkor szerencséd van,ellenkező esetben viszont telepítened kell az ASUS drivereket,persze előtte nem árt törölni a Gigabyte drivereit ha be jön egyáltalán a Windows
2016. dec. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból írom, hogy elindítasz valamit és leáll a gép, fut valami és újraindul a gép, rosszabb esetben le is terheli a gépedet, lenyomja az áramot (ahol a hirtelen fellépő feszültség simán pörkölheti a hardvereket.
2016. dec. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

#4

Hol találom a Gigabyte drivereit?

2016. dec. 10. 23:27
 7/29 anonim ***** válasza:
34%
Ha veszel alaplapot akkor elvileg kapnod kéne hozzá egy driver telepítő lemezt,de internetről is letöltheted a drivert.A helyedben viszont inkább újratelepíteném a gépet,az a biztos,sosem lehet tudni mi fog történni
2016. dec. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Elvileg mennie kell ha Win8.1 vagy 10-et használsz, a drivert magától fel szokta rakni az újhoz. Nekem most volt alaplap, memória+proci csere, gond nélkül felismerte.
2016. dec. 11. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Azért nem mindegy melyik Wiondows-ról van szó, mert amíg a Windows 7 valóban behalt egy ilyen nagyobb változtatás után, addig a Win 8.1 és a Win 10 már meglepően jól kezeli az ilyen nagyobb hardverváltozásokat. Foylamatosan tölti le kaz új drivereket első bootolás után. Meg se próbálja a "rossz" drivereket használni. Elég jól megoldották ezt a problémát, Windows 10-ben különösen.
2016. dec. 11. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Sajnos 7-em van.
2016. dec. 11. 11:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!