Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kell attól félni hogy a kínai...

Kell attól félni hogy a kínai QI wireless charger vezeték nélküli töltő kigyullad? [KÉP]

Figyelt kérdés

A használati utasítása azt írja, ha feltöltött a telefon, akkor húzza ki a töltőt, mármint a vezeték nélküli töltőpadból.


Na de akkor mi értelme az egésznek? Pont az lenne a lényeg, hogy nem kell kábellel vesződni, csak ráteszed a padra a telefont.


Így néz ki:

[link]


Input: DC 5V 1.5A

Output: DC 5V 1 A


CE minősítés rajta van, ami tudom hogy nem jelent semmit, mert azt szitáz rá a kínai, amit csak akar, de remélem azért itthon nem engednek be akármit.

Vagy remélem a kínai tényleg megfelel az EU minősítésnek, nyilván nem érdeke, hogy tömegével kobozzák el vagy küldjék vissza az ilyen dolgokat.


Ettől független az utóbbi hónapok Samsung botránya, meg Apple botránya kapcsán szerintem jogos a kérdés, mert azokat is mind Kínában gyártották, elvileg magas minősítéssel.


Szóval érdemes egy időkapcsolós konnektort venni hozzá, hogy úgy legyen beállítva, csak akkor legyen áram alatt amikor otthon van valaki vagy nem kell túllihegni a dolgot és semmi gond nem lehet?



2016. dec. 14. 14:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem mi nem nagyon fogjuk tudni megmondani, hogy ki fog gyulladni vagy sem :) Én hagynám úgy, néha nézz rá mennyire melegszik.
2016. dec. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem is annak írtam ki a kérdést aki nem tudja megmondani, gondoltam ez alap ezen az oldalon, hogy nem válaszolok olyan kérdésre, amit nem tudok megválaszolni.

Elektromérnök vagy hozzáértő hobbista meg csak erre téved pár nap alatt, bár most eltűnik a süllyesztőben a kérdésem.

2016. dec. 14. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!