Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretnék a gépembe processzor...

Szabó Tomii kérdése:

Szeretnék a gépembe processzort vásárolni. AM3/AM3+?! Többi lenn!

Figyelt kérdés
Gigabyte GA-MA-785GT-UD3H Alaplapom van, ami AMD AM3-as foglalatú azt hiszem, mert az van az alaplapra írva. Nos nézelődtem itt-ott , mivel szeretnék egy processzort vásárolni és az égeggyatta' világon nem találok sima AM3-as processzor-t, csak AM3+-t.Arra következtettem, hogy azért nem találok AM3-as procit, mert az AM3+ passzol az én(AM3) foglalatomba? Esetleg rosszulgondolom? A Kérdéseim a következők:Az AM3-as foglalatba AM3+ processzor kompatibilis-e?!Esetleg betehető, vagy mitévő legyek?Esetleg valaki utána nézne, hogy tényleg AM3-as foglalatú az alaplapom?Előre is köszönöm

2016. dec. 14. 15:37
 1/5 anonim válasza:

Az AM3+-os foglalatú alaplapok visszafelé kompatibilisek az AM3-as foglalatú processzorokkal."


Szóval igen, de ilyenkor mindíg a konkrét alaplap leírását nézd meg, az a biztos.

Fordítva meg pláne, mert az am3 proci nem biztos, hogy működik az am3+ foglalatban.

2016. dec. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Találtam néhány oldalon csodával határos módon.. AM2+ azt írják jó a sima AM3-ba... 10.000-15.000-ért 4 magos.
2016. dec. 14. 16:10
 3/5 anonim ***** válasza:

A Gigabyte honlapján megtalálhatod mindhárom GA-MA-785GT-UD3H alaplapot. (Rev. 1.0, 1.1, 1.3)

Mindegyiknél ott van a teljes processzortámogatási lista. Az abban található CPU-k mennek bele, más nem.

2016. dec. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Az AM3-as foglalatba AM3+ processzor kompatibilis-e?"

Alapvetően nem.


AM3+ lapba rakhatsz pl. régi Phenom II X6-t, de fordítva nem feltétlen igaz. Azaz AM3-as lap jó eséllyel nem támogatja az új FX processzorokat. Elvileg van rá esély, hogy támogatja (BIOS frissítéssel), de én nem fűznék hozzá sok reményt, hacsak nem egy drágább AM3-as lapod van.


Azt se felejtsd el, hogy az értelmes FX-ek alapvetően magas fogyasztásúak, így mindenképpen ajánlott hozzájuk egy normális AM3+ lap jó tápellátással és hűtőbordával. Ja és ezek mellé már nem illik a gyári darálógép hűtőbordát se felrakni.


Valahogy így kell kinéznie egy FX-es proci alaplapjának:

[link]

Azaz jól felszerelt, ott a tisztességes VRM hűtő, bridge hűtő, és ott a sok kis kocka, jóféle kondi és tokos chipecske a processzor mellett.


hardverapro.hu-n egyébként vannak AM3 procik

Pl.: [link]

Ezeket a 3 magos procikat szinte ingyen osztogatják, és egy első generációs i3-as körüli szintet is képesek hozni.

Vagy mondjuk négymagosított X2:

[link]

(Mondjuk már ehhez is érdemesebb lenne egy komolyabb lapot venni).

2016. dec. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm nézegettem a mainap a Hardver aprón..És találtam 1-2 jó kis cuccot a gépbe amit szeretnék meg venni.. Elég könnyen meglehet találni mindent ezért zöld pacsi :) Nos találtam néhány 4 magos Processzort.. Pl 4x3,4MHZ persze AM3-as foglalatú. Nem szeretnék fölöslegesen alaplapot venni.. Ezért arra gondoltam, hogy veszek bele egy 4 magos processzort, 8GB RAM-ot az 5 mellé. És egy 2 gb-os videó kártyát.. Hogy elfusson a GTA V Akár.. Szerintetek ennyire felhúzom a gépet megéri, és nem fogja felmondani a szolgálatot?
2016. dec. 15. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!