Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 67° fél óra játék után Alpenfö...

67° fél óra játék után Alpenföhn K2 hűtéssel Fx9370 alap órajelen?

Figyelt kérdés
Miért? Paszta borsónyi van alatta, 3 venti van a hűtőn és 6 venti a gépházba.. MIÉRT ENNYI?
2016. dec. 14. 16:54
1 2
 11/17 Amarok Tonrar ***** válasza:
Nem értem miért pontoztatok le. A hozzászólásom arra utalt, hogy amíg a kérdező játszik, a kedves családja összeülhet köré, esetleg lekapcsolt villanynál piríthatnak kenyeret, szalonnát. Ebben mi nem elég pozitív?
2016. dec. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
36%

#11

Gondolom az, hogy a legtöbben nem szeretik ugyanazt a viccet hallani újra és újra. Valahogy már egy idő után erőltetett, és unalmas lesz. Vagy nem tudom, én ezen 2012 ben röhögtem egy jót, aztán már annyira nem.


Mulattató egyébként, hogy valahogy mindig vannak páran akik azt hiszik, hogy el kell mondaniuk hogy a bulldozer szarul sikerült, akár van köze a kérdéshez akár nem. Senki nem beszél pl az ötödik generációs intelekről, amik annyira nevetségesen sikerültek hogy olyan gyorsan kivontak a piacról hogy a legtöbben azt sem tudják hogy volt egyáltalán ötödik generáció - de óóójaaaj, az intelt torokra vesszük, és mosolygunk amikor anális örömökben részesít minket, mindegy mit csinál. Kíváncsian várom már, hogy mi lesz a szöveg a zen benchmarkokat (és a fogyasztást) látva, hogy magyarázzátok majd meg hogy a lassabb\többet fogyasztó(és felteszem drágább) intel miért buli. :D Bahh, de rühellem a fanboyokat.

2016. dec. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
69%

"(és a fogyasztást) látva, hogy magyarázzátok majd meg hogy a lassabb\többet fogyasztó(és felteszem drágább) intel miért buli. :D Bahh, de rühellem a fanboyokat."


te meg amd fanboy vagy. És nem úgy írtad le ezeket kicsit sem mint aki elfogult .

Sokan ár/érték arányban ajánlanak valamit . Mit vársz ? azt hogy az amd mindig nagyobb reklámot csinált és még a felét sem tudta annak teljesíteni ezáltal vicc tárgyává vált. Itt a vicces szerintem az hogy nem lehet kapni 15 ezer forintért egy 6-8 "magos" fx -hez egy szimpla 970 chipsetes alaplapot a másik vicc hogy a gyári hűtés az inkább díszként szolgál mint hűtésként így vehet rá az ember egy komolyabbat ,hogy ne vegye vissza az óra jeleket az esetleges túl melegedés miatt. Szerintem mindenki örülne neki ha végre jó lenne az amd lenne egy kis verseny a piacon .

2016. dec. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
54%

#13

Attól nem vagyok fanboy, hogy okádok attól a lehúzástól amit az intel művel(félreértés ne essék, annak idején fel voltam háborodva az első 1000 dolláros amd procin is), azért örülök jelenleg a zennek mert elegem van abból hogy az intel az első használható processzoráért 50 ezret elkér már 4 éve, úgy, hogy érdemi fejlődés nem volt. 4 éve fizetünk prémiumot gyakorlatilag ugyanarra a termékre, de istenítitek őket, mert.. miért is? A 6 magos intel laza 140 ezer, a 8 magos meg 340 - nem beszélve az ezekhez jó alaplapokról, 60 ezer alatt nincs egy sem -, ne akard már megmagyarázni hogy 2016 ban ez nem pofánfingás. Persze mondhatod, hogy játékra\átlagfelhasználásra nincs rá szükség, de ez nem így megy, akkor kezdik majd kihasználni a programok ezeket ha lesz kinek eladni őket - mint az látható is, amióta kapott HT t a retek i3 drasztikusan megnőtt a 4 magot kihasználó játékok száma, pontosan ez fog történni a 8 maggal is ha az intel végre nem egy középkategóriás gpu árát kéri majd el értük.


Nem kell az idézőjel, minden fx valódi 4-6-8 maggal rendelkezik, a magok közt megosztott cache miatt nem teljesít úgy magonként ahogy mindenki várta - ettől még nem lesz 4 mag a 8 magból. Tuningra alkalmas lap nem olcsóbb(sőt, általában drágább) intel alá, nem értem a problémádat, miért csak az egyik oldalon zavar, ha nem vagy fanboy? Egyébként gyanítom maximum képen láttál fx et, a stock hűtő stock órajelre elég, iszonyatosan hangos tud lenni(de félreértés ne essék, ez igaz minden intelre is ami 65W felett kér enni), de nem fogja visszavenni az órajeleket.


Sokan emlegetik, hogy az amd hazudozik, de a gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy a sok idióta elkezd elméleteket gyártani, aztán fel van háborodva ha az amd nem teljesíti azokat. Emlékszel az rx480 ra? Az amd azt mondta, hogy 970\290 szint lesz, az emberek meg elkezdtek fury x\980ti teljesítményről beszélni - betűre pontosan azt hozta amit az amd mondott, a népek meg "csalódtak". De őszintén kíváncsi vagyok, hogy milyen konkrét hazugság miatt tart mindenki tőlük, követem a hardverhíreket már ~15 éve folyamatosan, és nem rémlik ilyen - még csak a bulldozerrel kapcsolatban sem hazudtak, csak épp arra számítottak hogy hamarabb kezd el mindenki több szálra dolgozni(nem szabad elfelejteni, hogy 8 magot kihasználó programokban az akkori intelekkel szemben alig 5-8 százalékkal volt lemaradva, és konkrétan kevesebb, mint fele annyiba került). Az r9 3xx sorozat egy átcímkézett r9 2xx volt(megjegyzem nem volt ez újdonság, kimondottan rendszeres a gpu piacon), oké, ez csalódás. A fury egyetlen hibája az volt hogy nem volt gyorsabb a 980ti nál(cserébe számottevően olcsóbb volt, nem mondanám hibának - fury x más kérdés, nehezen találnék indokot a megvásárlására), az r9 2xx sorozat baromi jól sikerült(ugye a 290 hozta 500 dolláron az 1000 dolláros titan szintjét, de gondolom itt meg az a baj, hogy nincs rajta nvidia logó - vagy várj, a fogyasztás, mert egy teljesítményre kihegyezett gépnél ezt van aki figyelembe veszi), processzorok terén meg csak a high-end desktop szegmenst hanyagolták(hanyagolták, nem adtak ki minden évben egy "következő generációs" fx et új foglalatra, mondván, hogy ez most mennyivel jobb, csak mert 8-11 százalékot emeltek az órajelen - tudjátok, mint az a másik cég), az APU-ik baromi jól sikerültek, meglepően jó fogyasztás mellett - és lehetne még sorolni. De természetesen könnyen lehet, hogy nekem maradt ki valami.


..és mielőtt jönne a szöveg, hogy de mennyit fejlődtek az intelek - nem, nem fejlődtek.

[link]

Van pár cherry picked benchmark amit lehet mutogatni(az amd is csinál ilyet, meg az nvidia is, ez sajnálatos módon nem egyedi probléma), de ennyi. De persze, csókoljátok meg még a talpuk nyomát is. :D

2016. dec. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként meg wtf, amd fanboy vagyok mert fikázom az intelt? Utánanéznék a helyedben hogy mit is jelent ez a szó konkrétan.
2016. dec. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Volt 8 magos fx procim nekem ,nem csak képen. Konkrétan egy fx 8150 és nem marad el teljesítményben egy hajszálnyival sem a Piledriver-től ,nem volt vele bajom nagyon, a rendszer nagyon gyors volt rajta hamar be töltött mindent a játékok viszont hát nem az összes szerette sőt volt amelyik kimondottan elég gyalázatos volt ennek már vagy 2 éve de nem látok érdembeli fejlődést igen jött a wi 8.1 azon picit emelkedett valóban. A problémám hogy az amd még árban sem tudja azt hozni amit elvárna az ember tőle . AZ alaplapok drágák hozzá még a belépő szint is ami nem igazán tuningra van. A másik vehetsz te hozzá 15 -ért hozzá nem illő chipsetes lapot vagy kisebb tápellátással rendelkezőt de akkor már ott tartunk hogy throttingol a proci és nem csak az fx 8320/ 8350 még az fx 6300/6350 is .Azért nem írok intelhez nagyobb lapot meg tuningot mert nem kell k-s proci meg z-s lap ahhoz hogy verjen akár egy 4.8 ghz-re húzott 8 magos fx-et egy alap gyári óra jelen menő akár i5 4440 vagy i5 6400 arról nem beszélve hogy kisebb jóval a fogyasztása így nincs ami túl melegedjen plusz nem kell neki nagyobb tápellátású alaplap . De mennyünk bele a használt piacba meg tekintsünk vissza picit mert mért legyen én olyan szemét hogy a mostani procikkal hasonlítom össze nem ?

Vegyük azt hogy használtan egy fx 8xx 30-35 ezer alatt nem kapható , 15-20 ezer között már van hogy elég jó lapokat kapni de vegyesek van ami belépő van ami elég jó tuning lap ez legyen így 45 ezer + 8 ezerért hozzá csapok egy hűtést 53 -ból van egy masszív amd -s konfigom oké ( persze ide jobb táp is kellene mint intelhez de ennyire ne alázzam meg azért mert nem az a szándék). Na most nézzük az intelt vegyünk alapul egy i5 2400/2500 procit mert ezek is még mindig verik játékok alatt a kis fx procikat tehát a használt piaci áruk 22-25 ezer közé esik ha már amd -nél a kisebb összeggel számoltam akkor itt is leszek olyan pofátlan 22k+ 6-8 ezer egy lga 1155 lap mert minek jobb ha vígan megy benne gond nélkül és 28 ezernél vagyunk csak a többi pénzből ami az amd-re menne jöhetne pluszba ssd vagy videó kártya vagy bármi más csak hogy érződjön azért az hogy nem kellenek ide új procik a kis lga 1155 -ős i5 procik majdnem legkisebb tagja is játékok alatt le nyomja. Van itt a munka része is oké oda tény amd verhetetlen (használtan ár/érték arányban) videó konvertálás stb.Reméljük a zen azért le tud majd tolni legalább egy i5 2500 procit és ddr4 memóriát támogatni fogja ,akkor már a fél siker meg lesz.

2016. dec. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Fx8300 újan 32 környékén van, azt meg egy 760g(14-17k, újan - és igen, a közhiedelemmel ellentétben elég, mivel szó nincs extrém tuningról) chipsetes lapban is fel tudod húzni probléma nélkül 8350 szintre, és a teljesítményt illetően ide még elég a stock hűtő is(habár tény, fülsiketítő zajjal jár). Számolj rá még 10k t egy használható hűtőre, és 45 fok fölé nem fog menni teljes terhelés alatt 4.2ghz en, összesen költöttél 60 ezret. Intelből ennyiért kapsz egy 6100 at, egy gagyi lapot, és esetleg megspórolhatod a 10k t a hűtőre - magonkénti teljesítménye természetesen előrébb lesz, egy percig nem vitatom\vitattam, na de hogy nem lesz átlagban jobb az is biztos. A lassan 5 éves amd procinál.


4.8 ra sosem érte meg felhúzni, fölé pláne nem, borzalmasan melegszik, drága lap és kegyetlen hűtés kell hozzá, abból az árból már-már i7 et kapsz.

Azt hiszem, hogy az i7 6900k valamivel erősebb az i5 2500 nál, szóval fél siker. :)


Btw a 8300 meglepően nagy fejlődés volt a 8100 hoz mérten, alacsonyabb fogyasztás és emiatt sokkal jobb tuningpotenciál volt benne(jóhiszeműen feltételezem, hogy emiatt feltételezed hogy 50 ezres alaplap kell alá).

2016. dec. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!