Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik HDD lenne a jobb op...

Melyik HDD lenne a jobb op rendszer tárolásához? PC vs Laptop HDD?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy egy laptop HDD lassabb mint egy PC-jé.

De viszont abban az esetben is, ha a PC HDD csak 8mb cache, a laptop HDD meg 16mb cache?

8mb vs 16mb?


Mindkettő elég régi tudom.

Eddig egy Seagate Pipeline HD .2 500gb-t használok. (3.5")

De szeretném beletenni, több tárhely miatt egy laptop HDD-t, WD AV-25 WD3200BUCT 320gb a neve. (2.5")


Melyiket ajánlanátok az operációs rendszer tárolásához? Lenne valami fejlemény? Vagy csak hadjam a windows-t az 500gb-s 3.5"-on?



2016. dec. 14. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy a cache.

RPM a fontos az adatsebességnél.

2016. dec. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ami ugyanaz ennél a két HDD esetében, ugye?
2016. dec. 14. 19:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha sebességre mész akkor SSD-re érdemes az oprendszert pakolni.
2016. dec. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tudom, majd venni is fogok csak sajna nem mostanában.

Az érdekelne, hogy a 2 közül melyik lenne az alkalmasabb tárolni a rendszert..

Pont most láttam, hogy van egy software ami áthelyezi az op rendszert egyik meghajtóról a másikra.

2016. dec. 14. 21:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindkettő igen lassú, set top boxhoz vagy dvd íróhoz tervezett lemez. Csodát ne várj.
2016. dec. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ezt énis tudtam köszi. De a 2 között van valami hangyányi gyorsaság?
2016. dec. 15. 20:34
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet tudni, mert senki nem tesztelte ilyen szempontból ezeket. Ugyanis a gyártók a firmware-t az adott speciális feladathoz illesztették, ami felülír minden előzetes okokoskodást. Hiába gondolja valaki, hogy nagyobb fordulatszám, meg cache vagy akármi előnyt jelent, ha úgy írták meg a firmware-t, hogy minden tegyen meg az alacsony fogyasztásért és a halk működésért. Ki kell próbálni, nincs más.

#5 vagyok

2016. dec. 16. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!