Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SSd és régi vinyó együtt...

SSd és régi vinyó együtt lehetséges?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem a gépbe egy ssd-t amit sikerült betenni, sok egyéb beállítással együtt , többek között a biosban ahci-ra állítva azt amit arra kell állítani.

Viszont a régi vinyót is használnám de hiába teszem be a második portba nem ismeri fel.

Kell e jumperrel állítani a régin ha ő csak slave meghajtó, úgy mint régen? Ha ahci-ra van állítva a bios akkor is felismeri e a régebbi vinyót? Vagy valamit más beállítást kell csinálni?


Az alaplap nem mai darab de talán még így nyertem egy kis időt. Gigabyte Ha65m-d2h-b3 step 6

Az új vinyó Kingston ssd 120 gb

a régi vinyó Samsung Hd256gj 250Gb.



2016. dec. 15. 21:08
 1/2 Hominida ***** válasza:
Ne slave-re állítsd, hanem cable selectedre. És ha az SSD-t az első SATA aljzatra dugtad, akkor a HDD-t dugd a 3.-ra, mert a párban levőknek azonos sávszélességűnek kell lennie. Fel kéne ismernie. Az alaplapot nézve az SSD-t igazából az 5-ösre kellene dugnod, de nem tudom, hogy a bootolási sorrend akkor rendben állítható lesz-e.
2016. dec. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom
2016. dec. 16. 05:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!