Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel Core i7-6850K vagy...

Tompadúr kérdése:

Intel Core i7-6850K vagy Intel Core i7-6800K?

Figyelt kérdés

Egy gamer PC miatt szól a kérdésem. Tudom, hogy már az i5-ös procik tökéletesek erre, és csak minimális szerkesztgetést akarod digitális rajzpaddal.

Érdemesebb a drágábba belefeccölni, vagy elég a 6800-as proci?


Tapasztalatok is jöhetnek akinek van mindkettővel kapcsolatban.


Köszönöm!



2016. dec. 16. 13:17
1 2
 1/11 BM-Striker ***** válasza:

i7-6700k inkább.


A te célodra nincs szükség ilyen drága 2011-as foglalatú 6 magos processzorokra, különösen nem játékra.

2016. dec. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk egyik sem, jó eséllyel egy hónap múlva 6700k áron lesz 6900k szintű amd, ennyit felteszem tudsz várni.

Ha nem hatalmas(16k, vagy felette) képeket akarsz piszkálni akkor bőven elég bármelyik proci 30-40 ezer körül is, nem érzékelnél különbséget.

2016. dec. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

ahogy anno a be ígért fx 8150 majd veri az i7 2600k -t azt a végén még szerencsétlen i3 2120 -at is alig tudta le gyűrni de a lényeg hogy jött a ránc felvart fx 8350 ami megint csak be sült. :)

Csak annyit kívánok hogy a zen legalább legyen olyan jó mint egy i5 4440 és 45 ezernél ne kerüljön többe már a megjelenéskor sem . De ez nem így lesz érzem és vérzik is a szívem és fáj .

2016. dec. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

#3

Azt mondták, hogy magonként gyengébb lesz, de 8 szálat kihasználó programokban hasonló szintet fog hozni - mindkét kijelentés igaz volt. Nem akarom kipukkasztani a buborékodat, de az intel kb semmit nem fejlesztett az utóbbi években a desktop piacra, ez most rendesen vissza is üt rájuk.

2016. dec. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
tudom hogy nem fejlesztett nagyon de nem hibába nincs vetélytársa ezért . És én sem hiába használok ezer éves i5 procit . A mostani játékok mind kitudják használni a 4 -nél több magot úgy hogy ez érdekes lesz, de csak 2017 első fél évében derül majd ki ..
2016. dec. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Olvasgass a témában egy kicsit szerintem, azt feltételezed, hogy az intel csodát alkotott, holott egyszerűen arról volt szó hogy az amd azt feltételezte, hogy a világ átáll a sok szálas processzorokra, ezért csinált egy megfizethető, sok magos procit - ez nem jött be, és kellett nekik ez a 4 év hogy nulláról csináljanak egy magonként is erős, szintén sok szálas procit.


Megjegyzem pl a 6700k 2.5x annyiba kerül mint egy 8350, holott teljesítményben (játékok alatt, nem mind a 8 szálat kihasználva) kb 2x olyan gyors, mind a 8 szálat kihasználva meg 35-40 százalékkal gyorsabb. Amikor a 8350 kijött, akkor az aktuális megfizethető i7 5-8 százalékot vert rá(de mivel kétszer annyiba került ezért ez nem volt különösebb probléma), ergo fejlődött az intel ezalatt az idő alatt 32-35 százalékot, változatlan ár mellett.

Hogy lásd, hogy ez miért olyan gusztustalan, mint amilyennek lefestem - 2012 ben a felső kategóriában kaptál mondjuk egy gtx 680 at, ma egy 1080 at, az 1080 közel 4x erősebb. Négyszer! 400% fejlődés, a konkurencia jelenléte mellett a gpu piacon, és 32-35% konkurencia nélkül a cpu piacon - vagy azt feltételezzük, hogy az intelnél csupa idióta dolgozik, és nem tudnak mit kitalálni(én ezt személy szerint kétlem), vagy olyan pofátlan módon árazzák a cuccaikat amire még nem láttam példát - ez nem olyan viselkedés amit éljenzéssel, pláne vásárlással kéne jutalmazni.


De mielőtt megint megkapnám, hogy fanboy vagyok - szó nincs erről, azt remélem leginkább, hogy a zen piszkosul jól fog sikerülni, pofátlanul olcsó lesz, és jövőre az intel még jobbat csinál, még jobb áron. Aztán jön a zen+ ami lenyomja azt is, és így tovább, ha fanboy vagyok, akkor legfeljebb a bankszámlámé. Mindkét helyen elképesztően tehetséges mérnökök dolgoznak, a lehetőség adott.

2016. dec. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

hát jah de tudod mikor fakadtam sírva ?:( persze a nevetéstől . :D

Amikor itt egy játék ami le terhelte a 4.8 ghz-e húzott fx 8350 -et a bf1 és durvább fps dropokat kaptak mint akinek csak egy nyeszlett i5 procija volt vagy újabb i3 , de mondom 100 % -on pörgeti a procit bf1 ergo ki van használva mind a 8 mag míg egy i7 4770 alatt is 100 % -on ment de ott nem volt fps drop ennek ellenére sem . Persze ez csak bízonyos pályákon volt nem az összesen( és ez egy nagy nagy optimalizálási hiba ) de azért megmutatta azt hogy igen egy i7 procit le lehet 100% -ra terhelni de azon akkor sem fog fps dropolni a játék . Tehát ezt a 8 magot kihasználja mind azt akkor majd add az intelnek nincsen. Le írtam már az érveimet meg gondolataimat máshova is neked , ott nem válaszoltál már az utolsóra , mondjuk nem is nagyon lehet ott lécet ütni bele.

2016. dec. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A bf1 nem a legjobb példa - de nem kell a szavamra hagyatkozni, szerencsére elég sokan tesztelték.

[link]

különösen ez a rész érdekes: min fps 66, 4.0ghz


Az meg, hogy ha teljesen le van terhelve nem fog zuhanni az fps, mert.. mert i7? Ez nem így működik, a fenti linken ez is egyértelműen látszik. Amit láttál legfeljebb annak tudható be hogy kicsit tovább tartott számolnia mint kellett volna, na de ha teszem azt 110 százalékra volt leterhelve akkor nem kellett annyit számolnia(~nem zuhant meg annyira az fps) mint amikor egy másik, lassabb procit terhel ugyanaz mondjuk 180 százalékra, nem kell ehhez agysebésznek lenni. Az i7 még mindig nem varázslat, amint újra lesz konkurencia pár év után papírnehezékké válik(az is csak azért, mert amíg nem lesz az átlag gépében ilyen\erősebb proci nem éri meg fejleszteni rá), mint korábban minden felső kategóriás hardver. Hyper threading van már pentium 4 óta, az i7 meg egy i5+HT, meg egy kellően magas árcédula hogy érezd amikor megveszed ezaz, ettől nagyobb lett a farkam 30 centivel.


Nem tudom milyen beszélgetésre célzol sajnos, de ha arra irányítasz akkor szívesen reagálok ott is.

2016. dec. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Maradjunk annyiban hogy nagyon elvannak húzva az fx processzorok, miközben az a vicc hogy még a mai napig van olyan eset ahol megéri venni. És ez az intel mocska.
2016. dec. 18. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
de írtam akinek már akár egy i5 2400 procija van nem kell neki adm, sőt ha elég csak ilyent venni fillérekért alaplappal együtt és már jobban járt.
2016. dec. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!