Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen gyakorlati haszna van...

O321C kérdése:

Milyen gyakorlati haszna van a PWM ventillátoroknak? (rendszer hűtés)

Figyelt kérdés

Terveszem, hogy veszek két Arctic F12 PWM Rev2 venitllátort rendszer hűtés gyanánt. Kérdés, hogy valóban szükségem van e erre.

Mennyivel jobb mint egy sima venti azon kívül, hogy alapjáraton halkabb?


Illetve ha két PWM fan-t akarok a gépbe akkor ahhoz az kell, hogy az alaplapon 2x4-pin legyen? Mert ahogy elnézem a legtöbb h110m alaplapon csak 1x4-pin van. pl asus h110m-k.



2016. dec. 17. 00:08
 1/6 ThodEE GoD ***** válasza:
Össze lehet dugni pl Y elosztóval, a PWM es vezérelhető, nem csak annyi hogy bedugod aztán pl: 800-1500-2100RPM hanem hőfok függően vezérli neked a gép, szerintem csak a halkság jöhet szóba, nekem a radiátoraimon fix 1300on megy, fix zaj bármilyen terhelés mellett.
2016. dec. 17. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Manuálisan tudod szabályozni elég pontosan(100rpmenként) a sebességet. Ha kell akkor gyorsan pörög,ha nem akkor halk
2016. dec. 17. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jó válaszokat kaptál. Talán csak annyit hozzá tennék, hogy ha a jelenlegi ventik halkak és a házad hűtése jó, akkor felesleges. Nem kell 2i ventillátornak lennie a házban hogy jó legyen a szellőzése.
2016. dec. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Egy 6 éves Cooler Master elite 335 házam van és mivel gépet újítok így gondoltam kicserélem a benne lévő gyári ventit (csak 1 van benne de van hely még egynek elől is).


Y elosztót amúgy adnak ventihez vagy alaplaphoz? Mert az asus h110m-k tól ezer forintal drágábban már kapok Msi h110m eco-t amin van 2x4-pin csatlakozó.

2016. dec. 17. 09:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem adnak hozzá. Kivétel azok amiket szettben veszel. Pl Thermaltake Riing. De nem drága.

Ha csak egy van benne, az kevés. Nem csak a szellőzése miatt. Úgy minden nyiláson be szívja a levegőt, onnan is ahol nincs szűrő. Nagyon porosodik. Inkább kicsivel többet fújj be mint ki. Egy venti elég lenne, de úgy hogy picivel több legyen a fodulatszám mint amin ki fúj. Kettő be meg már sok lenne.

2016. dec. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az arctic-nak vannak PST-s ventilátorai, olyat vegyél, nekem is olyan van, 2-3 simán mehet egy pin-re(vagy egy pst elosztót(kb 1000ft)
2016. dec. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!