Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehetséges hogy tényleg...

Lehetséges hogy tényleg 70C-on megy?

Figyelt kérdés
AMD A8 7600-am van, egy kicsit jobb hűtővel mint a gyári, és elég hűvös a szoba. Elvileg ez a legpontosabb program hőmérséklet mérésre, és ha tényleg 70 fokon megy nyugiban, akkor mivan játék közben? Szóval, az érdekelne hogy ez az Overdrive mutat hülyeséget, vagy a hűtéssel van probléma? Néztem egyébként hogy ennek a procinak a "Max Processing Temperature"-je 71.3 fok, szóval elég érdekes. Előre is köszönöm a válaszokat!:)

2016. dec. 20. 18:57
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
A képet kifelejtettem: [link]
2016. dec. 20. 18:59
 2/17 Trevor. ***** válasza:
A 71,3 fok a gyártó által ajánlott max üzemi hőmérsékletet jelenti. Ha alapjáraton 70°C, akkor ott baj van. Vagy a pasztázással, vagy a hűtővel, esetleg a szenzorral.
2016. dec. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Most megnéztem a gépet, és a venti tök hideg levegőt fúj ki, a hűtőborda szintén hideg, a ház másik oldalán alig lehet érezni a meleget, és ha az oldalát is leveszem még akkorse nagyon, úgy hogy megérintem azt a fém lemezt az alaplap alján. Igen, tudom hogy nem kéne fogdosni :D Na szóval nem értem hogy miért mutat 70 fokot, mert ha tényleg annyi lenne, vagy ha csak 50-60, azt is jobban lehetne érezni szerintem. Mit gondolsz?
2016. dec. 20. 19:15
 4/17 anonim ***** válasza:
Ez inkább drive/sensor hibának tűnik, hogy 4 külön komponensre hajszálpontosan egyaránt 70.0-t mond.
2016. dec. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
És azzal mit tudok csinálni?
2016. dec. 20. 19:44
 6/17 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy nem ismeritek az amd overdrive programot. A thermal margin az ajánlott max hőmérséklet és a jelenlegi hőmérséklet közötti deltát jelöli. Jelen pillanatban nekem 3.4°C, például. Ha neked konstans 70°C-t jelöl az azt jelenti, hogy vagy a driver nem naprakész, vagy az alaplappal van probléma.
2016. dec. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Milyen okosak a válaszolók...


A Thermal Margin az hőmérsékleti határt vagy tűrést jelent, nem a magok hőmérsékletét.


Töltsd le az AIDA64 nevű progit, hogy ott mit ír ki. Van System Stability Test is benne, ahol a CPU + FPU + CACHE gombokat bekapcsolva és elindítva megnézheted, meddig megy fel a proci hőmérséklete terhelve.

2016. dec. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Prime95-tel futtattam tesztet, és az Overdrive-ban 70-ről lement 52-re, és stabilan tartja ezt az értéket. Nézegettem fórumokat, és nemtudom jól értem-e. Tehát minél nagyobb az érték, annál kevesebb a hőmérséklet? Pl.: Overdrive mutat 50-et, akkor az azt jelenti hogy az alap 71.3-ból 50, szóval 21 fok? De ha ez így is van, akkor alapból miért 70-et mutat ha a max 71.3, és hoygha ugyanazzal a logikával számolok akkor az 1 fok o.O
2016. dec. 20. 20:17
 9/17 anonim ***** válasza:
ELMONDTAM. A deltahőmérsékletet méri. Ha eléri a nullát akkor átlépted az ajánlott hőmérsékletet.
2016. dec. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Egyébként nem biztos, hogy 71.3°C-ra van állítva alapból.
2016. dec. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!