Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan overclockoljam a CPU-t?

Hogyan overclockoljam a CPU-t?

Figyelt kérdés

Felszeretném húzni egy kicsit a procimat mert gyengének érzem de még sosem csináltam ilyet, úgy hogy nagyon örülnék ha tudnátok nekem segíteni.

Hardware

Asrock Z170 Gaming K4

i3-6100

2x8gb DDR4 3000mhz

Thermaltake Hamburg 530w (sirtec belső)

Ebben a tutorial ( https://www.youtube.com/watch?v=gfiGJCUANbA) leírtak alapján szeretném elvégezni az OC-t.

Kérdéseim:

Letöltöttem az alaplaphoz megfelelő BIOS-t de nem írták le, hogy hogyan kell frissíteni. Kicsomagoltam de windowsban nem tudom feltelepíteni. Mire kattintsak?

Utána hogyan állítgassam a beállításokat?



2016. dec. 22. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát azért azzal a tápegységgel nem fogod tudni sokáig húzni, ahogy a gyári hűtő sem alkalmas rá.
2016. dec. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tudtommal az i3 procikat nem lehet owerclockolni. Most megjelent egy 7. generációs k-s i3-as proci, azt lehetne, de azt valószínű nem.

Ami nem k-s, elvileg nem lehet.

2016. dec. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bizonyos Z170-es lapokhoz van olyan BIOS, amiben lehet húzni a non K procikat is.
2016. dec. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az enyimében lehet húzni csak azt nem tudom, hogy hogyan :D
2016. dec. 22. 17:51
 5/5 anonim ***** válasza:

tegyél fel non-k oc biost

biosban bclk-t állítgasd, ram sebességét oszd vissza, maradjon 3000mhz. ha a cpu nem bírja azt a bclk t, akk növeld a cpu feszültségét(max 1,4v legyen). ha stabil, akkor csökkentsd a fesz-t míg stabil majd adj hozzá egy kicsit. ha nem stabil akk vagy fesz. növeld vagy bclk-t csökkents

2016. dec. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!