Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha a pc-ben 2x128MB 133MHz...

Ha a pc-ben 2x128MB 133MHz SDRAM van és 512MB-ra bővíteném, akkor az 512MB-osnak is 133MHz-s-nek kell lennie?

Figyelt kérdés
Még valami, ha megveszem az 512MB-ost, mellé ugye semmiképp ne rakjam a gépbe az egyik 128MB-ost plusznak?
2016. dec. 23. 23:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Használ még valaki elsődleges gépben DDR memóriát?


Nézd meg, hogy milyen alaplap. Gondolom 2GB a max támogatása. Nézd meg, vagy írd le a nevét és megkertessük neked, hogy max hány MHz-s memóriamodult támogat. Ha van 2 slotod, veszel 512MB-s RAM-ot, akármekkora frekvenciával, berakhatod a másik slotba a 128MB-osat. Miért ne rakhatnád? Szerinted, hogy hozzák össze a 2,5GB, 6GB, 3,2GB RAM-okat? Variációk sora. Ha nagyobb frekvenciájú lesz az 512-es, és berakod az egyik 128-ast, akkor az 512-es is a 128-as frekvenciáján fog dolgozni.

2016. dec. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát 512-t nem fog találni, legfeljebb Google-ba, mert a DDR váltotta, de szerintem élő ember olyat a kezébe nem fogott ;)

2x256-tal vagy 4x128-cal hozhatod az 512-t, de alaplapfüggő, hogy meddig tudod bővíteni. Szerintem 512 már határeset.

2016. dec. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
És egyébként nem árt, ha a kettő (vagy több) azonos frekvencián megy, de ha kisebb, akkor mind a kisebbet használja majd. Ami még fontos, hogy dimm/simm ramot teszel bele, nagy az esély, hogy nem fog menni, ha eltérőek (nálam sose ment).
2016. dec. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet, vagy téged nem értelek. Nekem van DDR1-es alaplapom, RAM-om is, és 2GB a max, 2 slottal... Nekem volt 2x1GB DDR RAM-om.
2016. dec. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én SD RAM-ról beszélek:

[link]


Te pedig DDR(SD)-ről:

[link]


A kérdező is SD-ről. Az SD-re az vonatkozik, amit írtam fentebb, a DDR-re pedig igaz, amit te írsz. De a kettő ettől még különbözik (az SD a DDR-SD előző generációja, és átlagfelhasználásra 256 MB-os méretig volt elértő belőle modul). Továbbá a DDR előtt és az SD után még az RD RAM-próbálkoztak, de nem váltak be a hozzá fűzött remények.

2016. dec. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!