Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vízhűtés rendszerbe glicerin...

Vízhűtés rendszerbe glicerin + alkohol?

Figyelt kérdés
Épített vízhűtésem van és eddig ioncserélt víz + fagyálló keverékét használtam. Kérdésem, hogy ioncserélt víz + glicerin + alkohol(alkohol nélkül nem tudom, hogy a glicerin megakadályozná-e az algásodást) megfelelő lenne-e a célra, illetve ha igen, akkor milyen arányban?

2016. dec. 30. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Talán glikolra gondoltál amikor glicerint írtál.

A glicerin olaj és nem a legjobb a hővezető képessége.

Az etilén-glikol azaz fagyálló kiváló adalékokat tartalmaz de azért megnézném hogy a desztvízbe milyen alga szaporodik.

Az alkohol fertőtlenítő hatású de mivel a forrpontja 78,37 °C így az sem igazán alkalmas.

2016. dec. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Glicerinre gondoltam, mert jól elkeveredik a vízzel és jól keni a pumpát. Az alkohol pedig az algásodás ellen. Persze egyiket sem nagy mennyiségben 7/8-dl ioncserélt vízhez 1/2-dl glicerin és 1-dl alkohol. Nem tudom ekkora mennyiség mennyire rontana a hővezető képességen.
2016. dec. 30. 20:27
 3/9 anonim ***** válasza:

Látom az alapanyagok és arányok nagy mestere vagy.Nem tudom hol olvastad de ha ennyire ragaszkodsz hozzá tegyél bele glicerint és alkoholt.Desztvíz és fagyálló a helyes adalék.

Nyitott rendszernél sem láttam még autót algásodni.

Ha a pumpa járókerekét akarod kenni akkor gratulálok.

2016. dec. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Semennyit sem rontana a hővezető képességen, legalábbis nem olyan mértékben, hogy az számítson.

Mindenesetre, nem nem kell "kenni" semmivel sem a vizpumpakat, szoval a desztviz + fagyallo vagy desztviz + alkohol is több mint jo.

2016. dec. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jelen pillanatban is fagyállót + ioncserélt vizet használok, de láttam a tartályon 1 hajszálrepedést ami, ha netán tovább repedne, és ragasztanom kell, kizárja a fagyálló használatát, ezért gondoltam valami alternatív megoldásra. Fogalmam sincs milyen arányban lehetne keverni, illetve, hogy alkalmas-e a fagyálló helyettesítésére, ezért tettem, fel a kérdést. A kenéssel kapcsolatban, csak az autókban használt vízpumpák esetében tudom, hogy kell a kenés, elektromos pumpák esetén elég vegyes véleményeket olvastam ( Inkább biztosra megyek :) ).
2016. dec. 30. 21:34
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a választ!
2016. dec. 30. 21:36
 7/9 anonim ***** válasza:

Na akkor kezdjük komolyabban és részletesebben.

A szivattyú:Egy zárt rendszerben megforgatott járókerék.

[link]

A legegyszerűbben így lehet szemléltetni.Lehet a j.kerék formája eltérő kúpos kettős ívelt ez gyártó függő és ezek tulajdonsága határozza meg a szállítás mennyiségét,nyomását-milyen magasra szállít....

A szállítási magasság az egyik leglényegesebb része az egésznek ugyanis a szintkülönbséggel hatványozottan csökken a szállított folyadék mennyisége.

A járókereket egy villanymotor hajtja teljesen elszigetelve a víztől ezért olyan hogy kenés értelme nincs.Aminek értelme van az olyan folyadék megválasztása ami sem a gumi szimeringeket sem a szivattyú/radiátort nem bántja. A folyadék sűrűsége nagyban csökkenti a szivattyú működését és élettartamát. Savmentes fagyálló aluprotect adalékkal teljesen elégséges.Hallottunk még olyat hogy trafóolajat használnak.Az olaj szállítására teljesen más szivattyú kell un. dupla fogaskerekes szivattyú [link] ugyanis más a sűrűsége az olajnak és a sima járókerék kevés neki.

Rendszer: a legtöbb hibát ott követik el amikor nem kellőképpen választanak anyagot.Réz-aluminium párosítása sem fűtésben sem hűtésben sem elektronikában nem javasolt.

Kölcsönhatásba kerülnek egymással és leegyszerűsítve lyukkorróziót alkotnak.A klorid ionok a felelősek érte minél tisztább a közvetítő folyadék annál később következik be.

Visszatérve a glicerinre vízben jól oldódik kiváló bőrhidratáló hatása van de sajnos az algát nem öli.

Aminek alga ölő hatása van aza az UV fény ez nem csak a design része hanem hasznos funkciója is van. UV C csövek használata a leghatékonyabb de ne feledkezzünk meg az UV védelemről ha ilyet használunk 10 15 Mp.alatt ég meg a szemünk (mint hegesztésnél)használjunk a plexire UV fóliát. Itt garantáltan még csapvíz mellett sem lesz algánk. Hogy a repedésed hogyan keletkezett azt nem tudom de nem sok köze van a fagyállóhoz.

2016. dec. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm a részletes választ! A tartály valószínűleg az előző tulajnál sérülhetett meg, és ha ragasztanom kell azt ugye oldja a fagyálló. Ezek szerint ebben az esetben bőven elég lesz az ioncserélt víz + alkohol.
2016. dec. 31. 18:45
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudok olyan ragasztóról amit old a fagyálló.
2017. jan. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!