Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ennek a Merevlemez szerintetek...

Ennek a Merevlemez szerintetek is nem kéne ennyire felmelegednie, ez lehet a gond?

Figyelt kérdés

Merevlemezem: Toshiba 500GB 32MB 7200rpm SATA3

Most vettem pár hete újonnan (csak lejárt garival, nem használtan, dobozában)

Mostanában valamiért le szokott fagyni a gépem egy olyan 20-40 perc után ha játszok és ilyenkor olyan 40-41 fokon van a játszás miatt 23-25 fokról indulva. Legmagasabb hőmérséklete 43 volt. Szerintem ez okozza a gép hirtelen játékközbeni lefagyását, mert elég régi fajta, de nem tudom. Ramot leellenőriztem az jó, vidikari az új, proci is még elég új, táp is erős, de viszont az alaplap is régi, lehet az a gond.


Gépem:

Alaplap: Asrock 880gm-le (régebbi változat és nem is új)

Merevlemez: Toshiba 500GB 32MB 7200rpm SATA3 (szinte új, de régebbi változat)

Memória: 2x4GB Kingstone HyperxPredator 2400Mhz (aránylag új)

Proci: FX 6300 Black Edition (aránylag új)

Vidikártya: Asus Strix GTX 960 2GB (szinte új)

Táp: FSP Bluestorm2 500W (aránylag új)



2017. jan. 1. 23:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
43 fok egyáltalán nem nevezhető melegnek, ennek nem kellene befolyásolnia még a működést.
2017. jan. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Derwer ***** válasza:

50-55celsiusig egyáltalán nincs gond a winyót illetően.

Hard disk sentinellel azért érdemes lehet ránézni.

2017. jan. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Toshiba. Lejárt gari. Ez egy elég rossz recept... De nem ez okozza a fagyásokat szerintem.

Elárulod, mennyiért vetted?

2017. jan. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
8000-ért vettem
2017. jan. 2. 11:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Én alaplapra tippelnék: nincs hűtve a VRM, így a proci visszavesz az órajeléből (throttling), emiatt belaggol a játék. Letudod ellenőrizni az Aida64-el: futtass vele egy stressz tesztet, az folyamatosan figyeli a proci órajelét.
2017. jan. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi
2017. jan. 6. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!