Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan nyílvánul meg ha kevés...

Hogyan nyílvánul meg ha kevés a processzor a videokártyának?

Figyelt kérdés

Proc: Core I5

Videókártya: msi geforce gtx 1070


A gèp játèkra van használva.



2017. jan. 2. 03:36
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

Hápogó hang hallatszik a gépházból. Gondolkozzál már mielőtt leégeted magad ilyen kérdésekkel. Ehhez nem kell érteni a számítástechnikához , hogy kikövetkeztesd.

De elárulom: Nem fut rendesen a játék. Ez ilyen bonyolult ?


Minden második kérdés vagy volt már itt, vagy egy általános iskolai végzettséggel kimatekozható, vagy értelmetlen.

De azért minden nap ugyan azokat kérdezik.

nem túlzok ha azt mondom, hogy ebben a kategóriában a kérdések 99,9 %-t 1 perc alatt ki lehet guglizni.

Na igen, de akkor olvasni kéne egy kicsit. Az meg fárasztó dolog,

inkább kérdezzük meg a GYK.-n, (ezredjére), majd csak akad egy ostoba felnőtt aki elénk tolja a kész választ.

Igazam van, vagy igazam van ?

2017. jan. 2. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Olyankor a játék általános számítási feladatai lassan mennek, emiatt az egész játék is. Beállításoktól szinte függetlenül lassú lesz.


Nagyon jól tudod ezt modellezni. Fogj egy játékot, ami általában jól fut nálad, majd a háttérben futtass valami nagyon processzorgyilkos folyamatot, magas prioritással. Futtasd úgy a játékodat! Szenvedni fog, mint állat, és ezen még az alacsonyabb beállítások se tudnak segíteni.


Gyenge procival ugyanez van, csak épp az alap rendszerfolyamatok meg a játék "logikája" elég ahhoz, hogy elvegye az összes erőforrást.

2017. jan. 2. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én örülök az ilyen kérdéseknek, leginkább azért, mert az ilyen gyökereknek mint Pannóniás felbasszák az agyát.
2017. jan. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
BUÉK neked is. :)
2017. jan. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés épp akkora hü**ség, mint a 10000. "kihajtja-e a proci a vga-t" kérdés.


A válasz: Egy processzor sohasem kevés a videókártyának.

A játéknak lehet kevés, ezesetben - mint ahogy előttem is mondták - a játék nem fut rendesen grafikai beállításoktól függetlenül.

2017. jan. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A dolog ennél valamivel bonyolultabb, mivel rengeteg olyan grafikai beállítás van ami processzorigényes. A látótávolság, vertexekre ható csontok száma(már ha cpu n fut), valósidejű fények száma, árnyékot vető fények száma, és így tovább. Ezek mind ugyanúgy kihatnak a cpu ra is mint a gpu ra. Pannoniás, ha nem lennél lusta olvasni láttad volna regisztráláskor, hogy ez az oldal azért van hogy kérdéseket tegyenek fel az emberek. Nem kötelező válaszolni semmire, a hiányosságaid kompenzálásából fakadó fröcsögésedre meg felteszem senki sem kíváncsi.


Abból lehet egyértelműen látni hogy az adott kártya képes lenne-e gyorsabb futásra egy gyorsabb processzor mellett, ha a kihasználtsága 99-100% alatt van, ezt tudod nézni pl msi afterburnerrel.

2017. jan. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocs az off-ért, de a kérdést már előttem, megválaszolták, és a most következő monológom nem is igazán ehhez a kérdéshez kapcsolódik.

Viszont úgy érzem, meg kell védenem Pannóniás felhasználó válaszát. Gyakran járok erre én is válaszolni kérdésekre, és számtalan kérdésnél láttam már a válaszait, amik türelmesek és hasznosak voltak akkor is, ha valaki ugyanazt a kérdést tette fel már legalább ezredjére. Most úgy látom elszakadt nála a cérna, mert több kérdésre is ehhez hasonló választ adott az elmúlt órákban. És ezt teljesen érthető, szerintem. Csak nézzetek körül ebben a témakörben, és rájöttök, hogy igaza van. mi értelme annak, hogy az ember keresés nélkül, egyből kiírja ide a kérdését, holott annyi idő alatt míg választ kap, már rég megtalálhatta volna a megfejtést a többszáz ugyanolyan kérdésnél? Mondok néhány példát is, hátha ismerős valamelyik:


-Összeraknátok nekem egy (gamer) pc-t ennyi pénzből? (általában amúgy egy nevetségesen alacsony összeg, de ez most mellékes)

-Ez a proci kihajtja ezt a vidikarit? (előbb már ecsetelték hogy ez a kérdés amúgy is nagyrészt hülyeség, de ha lenne értelme, akkor is volt már 500-szor)

-Ez a gép elvinné ezt meg ezt a játékot? (Csak 628 ezer gépigény.hu-hoz hasonló oldal van ahol ezt ki lehet deríteni, illetve a játékok leírásánál is mindig ott van a rendszerkövetelmény)

-Szeretnék megtanulni programozni, hogy álljak neki? (a kedvencem amúgy amikor valaki html nyelven akar programozni...)


Ezekből a kérdésekből a kezdőlapon csak néhány lapozás után is legalább 10et talál az ember, összesen meg van vagy 200 mindegyikből. mi értelme ennek? Nem hiszem hogy helytálló érv, hogy az emberek kérdezni járnak ide. A gyakori kérdések nem azt jelenti, hogy egy darab kérdésből van 500, hanem azt, hogy 500 féle kérdésből van 1-1 darab, és mindenki megtalálja amire kíváncsi, ha pl beírja a keresőbe a kérdését, és azt valaki már feltette ide.


Rendszeres válaszolóként valóban dühítő már, hogy minden második kérdés olyan, ami vagy rengetegszer volt már, vagy fél másodperc alatt megtalálható a google-ban a legprimitívebb keresőszavakkal.

Na mindegy, ez csak az én véleményem, és valamiért úgy éreztem hogy le kell írnom. Elnézést mindenkitől akinek raboltam az idejét. Boldog új évet!

2017. jan. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

gondolom csak ez a kettő van. alaplap, vinyó, ram, táp és társai nincsennek...

ezt nehéz eldönteni mert van i5 650 és i5 6600 is.

ha i5 650-ed van kevés az 1070nek. de ha 6600 van akkor még sok is mert egy i5 6600 elég az 1080nak is.

2017. jan. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!