Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem egy GTX 1060 6GB OC...

Vettem egy GTX 1060 6GB OC videokártyát, de meglepően alacsony fpsekkel mennek a játékok, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

FullHD felbontáson játszom, pl a GTA V minden maxon 20 fps, Tomb Raider legújabb része szintén 20 fps körül, viszont egy Call of Duty Advanced Warfare 60-70 fps. Mi lehet a gond?

A gépemben egy i7-2600k van, 16 Gb Kingston 1600 mhz DDR3 Cl9 ram, Seagate 2TB 7200 rpm, Chieftec 500W és persze a GTX 1060 6GB OC.

Youtube videókban látom, hogy hasonló konfiggal, ugyanolyan beállításokon 50-60 fps-t mindegyik játék eléri, mi lehet kevés neki?


2017. jan. 2. 14:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Driver fent van? (nem ilyen olcsó kínai program által letöltött, hanem a hivatalos oldalról)
2017. jan. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Természetesen, Geforce Experience fent van, azzal frissítem egyből ha kijön egy frissítés.
2017. jan. 2. 15:04
 3/21 anonim ***** válasza:
Pedig ez nem hardveres probléma lesz, ellenőrizd a többi drivert is, esetleg teljesen telepítsd újra a rendszert.
2017. jan. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nemrég volt újratelepítve, Win 7 x64 van rajta egyébként. Én arra gondoltam hogy esetleg a táp lehet kevés neki, vagy a merevlemez helyére kellene már egy ssd... Drivereket leellenőrzöm mégegyszer, esetleg újratelepítem őket. Valami egyéb ötlet?
2017. jan. 2. 15:15
 5/21 anonim ***** válasza:
#4 - én is erre gondoltam először.
2017. jan. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Hát, ha nem feltétlen eredeti rendszer, de megbízható forrásból van letöltve, normálisan telepítve, merevlemez formázva, minden driver normálisan telepítve akkor elvileg rendben van a gép. Játékkal az lehet a gond, ha mégis túl magason van a grafika, pl élsimítást vedd lejjebb. Meg ha eredeti a játék, az is fontos.
2017. jan. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Eredeti a játék, ezt a rendszert használom 4 éve, soha nem volt vele semmi baj, normálisan fent van minden ami kell. Persze visszábbvehetném, de nem azért vettem 100 ezerért videokártyát, hogy vissza kelljen venni. :D Fogalmam sincs mi a baj, de ha géphez ülök felteszem az Asus gpu tweak 2-t, ott lehet átállítani OC módba ha minden igaz.
2017. jan. 2. 15:51
 8/21 anonim ***** válasza:
De 1 1080 se bírja a játékot teljesen fullon. Ha az élsimítást is maxra húztad, meg az advenced graphicsot is, szó szerint minden fullon akkor az lesz a baj. Tudom, 100K ft nem kevés pénz, de 2 1080 sokkal drágább és hidd el ha visszább veszed nem fogja a szemed észrevenni (nem annyira mint a 20 és 60 fps közötti különbség xd). Lehet nem ez a baj, de így nehéz is megmondani.
2017. jan. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy hiába hiszed, hogy a 1060 majd a gyémántot is vágja, nem fogja. Nem alkalmas max beállításokra. Nincs itt semmi hardveres probléma, a táp meg hdd hiba alapból hülyeség. Vegyél egy 1080-at, azzal fullosba tolhatod. (ugyanezt a teljesítményt meg egy 980-nal is eléred, amiket egy huszassal olcsóbban vesztegetnek)
2017. jan. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Ahogy fentebb is írtam, tesztekben látom, ahogy egy adott beállításon a 1060 viszi 70 fps-el, majd kipróbálom én is az enyémen és viszi 30 fps-el. Ez a gond, hogy nem éri el azt a teljesítményt, mint amit a teszteken mutat.
2017. jan. 2. 16:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!