Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép fejlesztés!?

Számítógép fejlesztés!?

Figyelt kérdés

Számítógép Upgrade előtt állok és szeretném a segítségeteket kérni! Hamarosan piacra kerülnek az AMD új processzorai amiből szerintem biztosan egy A12-9800-at fogok vásárolni, piacra kerülte és tesztek elemzése után! Körülbelül 1 éven belül szeretném ezt megvalósítani! Azért 1 év mert szeretném ha az újonnan piacra került hardverek kiforrnák magukat!


Jelenlegi alaplapom?


Fujitsu D3012-A1 alaplap:


[link]


Egy Intel Core 2 Quad Q8200-as 4magos procival használom! 8GB DDR3 Dual, Sapphire HD 6670!

Idővel szeretném a konfigot egy gyors kis SSD-vel és egy RX470 8GB-al fejleszteni (utána szeretnék alaplapot és procit is cserélni, ez az oka a komoly videó kártyának és SSD-nek).


Szóval az lenne a kérdésem , hogy mit tudnák még ebből az alaplapból kihozni, hogyan alkalmazkodnak a SATA 2 az SSD-hez és a PCI 2.0 a PCI 3.0-s RX 470-hez?


Jó ha az SSD-vel és a videó kártyával kezdek?


Mert szerintem így tudnák apránként fejlesztgetni, nem egyből 250K-t kicsengetni egy új konfigurációért!


A válaszokat és segítséget előre is köszönöm!



2017. jan. 2. 17:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
SATA 2-es kapcsolatot használva, normál használatban nem fogod észrevenni, hogy lassabb lenne. Videokártya is elmegy a lapodban, de az a proci gyenge egy RX 470-nek. Tápod milyen? Mert a kinézett kártya többet is fogyaszt, és plusz tápcsatlakozó is kell neki.
2017. jan. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem gond az, hogy gyenge a videó kártya ehhez a Core 2 Quad-hoz, mert még ebben az évben cserélném! Annak nincs értelme, hogy megveszem az alaplapot felteszem a polc tetejére, utána proci, videókártya... nem nem! Videó kártyát tudnám használni, SSD-t is és már csak alaplap processzor! Legalábbis én így gondolom...

Tápom: Corsair VS 450W, 85%-os hatásfok, elég jó szerintem ehhez a konfighoz, és a kovetkező is mivel a proci is kevesebbet fog foyasztani! (65W)

2017. jan. 2. 18:20
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát az pont nem egy minőségi darab, a corsair egyik legrosszabb szériája, irodai gépbe talán elmegy, de egy ilyenbe nem raknék.
2017. jan. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ez jó táp. Én is lépésenként cseréltem ősszel, csak én a másik irányban: először cpu, lap, ram, táp, ház. Azután jött a monitor. Már csak a videokártya van hátra.
2017. jan. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Jó táp ez lassacskán egy éve tökéletesen megy, hangját nem hallom! 3év gyártói garanciám van, probléma nem lehet! :)

Az a baj, hogy nekem muszáj ezt a vonalat követnem, mert így van értelme, így tudom azonnal használni a megvásárolt hardvereket :)

2017. jan. 2. 18:31
 6/11 A kérdező kommentje:
Előttem szóló: Konfigod? :)
2017. jan. 2. 18:32
 7/11 anonim ***** válasza:
Én nem ragaszkodnék nagyon egy majd valamikor megjelenő, valamilyen erős és bizonytalan árú processzorhoz. Ha összejön a pénz megvenném az aktuálist ami megéri. Táppal a legjobb minőségű belseje van, de valószínűleg a géped nem fogja azért kinyírni. Konfigom: I5-6500, Msi B150M Mortar, 2x4GB DDR4 ram, most egy R7 250 vga. Majd vmi 1050ti/RX 470/1060 3G jön bele, ezt még át kell gondolnom.
2017. jan. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
*Tápod belseje NEM a legjobb minőségű
2017. jan. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ezért várom a teszteket és utána kalkulálok, vakon nem venném meg! Állítólag egy szinten lesz egy I5-6500-al az A12-9800!
2017. jan. 2. 18:41
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha egy szinten lesz akkor sajnos nem is lesz olcsóbb.
2017. jan. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!