Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 2 processor? Mi lehet a baj?

2 processor? Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Üdv, van egy alaplapom amiben 2 darab processor van, 4-4 magosak, windows 7 32 bit használta mind a 2-öt de a 64 bit nem használja, 32 bit ki is irta hogy 2 van, de a 64 nem sehol nem talalálok arra utalò "jelet" hogy mind a 2 öt használná!! Mi lehet a baj?

2017. jan. 3. 13:43
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
2017. jan. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A baj az, hogy ezzel foglalkozol. Ha nem látod akkor az nem azt jelenti, hogy nem használja. Te hozzá nem értőként csak nem tudod hol nézd meg.

Eleve kizárt, hogy két proci legyen az alaplapodon, maximum egy darab kétmagos.

AIDA 64, letöltöd és ott nézegetheted de van ezer progi ami jelzi a magok terhelését.

2017. jan. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Fehersrac: Nem kizárt. Vannak olyan szerver-alaplapok amelyek két processzort támogatnak. (Pl. SuperMicro MBD-X9DRL-IF-O Server)


Az AIDA64 használatát én is javaslom.


Kérdező: Mindkét Windows ugyanaz a kiadás? Nem lehet, hogy a 32 bites mondjuk Ultimate volt, vagy valamilyen, direkt ilyen gépekhez (szerver) készült változat, de a 64 bites nem az?

2017. jan. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#2

Olyan szerver lap is van ami 8 processzort is támogat(igen, 8 fizikai processzort), talán többet is, már bőven az előtt léteztek a több procit támogató lapok mint a több magos procik.

2017. jan. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Most ne azon vitázzunk hogy hány proci mehet bele, de szerintem leírja a típusát és igazam lesz...
2017. jan. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
egyébként mostanában nagyon elszaporodtak a jófogáson és társain gazdit kereső 2procis ddr2-es ős-opteron szutykok.amiket pedig nagy lelkesedéssel árulnak "8magos gamer pc"-ként.szóval könnyen lehet,hogy a kérdezőnél egy ilyen landolt.
2017. jan. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Igen egy ilyen amd opteron landolt nálam hála ostennek nem fizettem érte csak ugy ismerősömtöl kaptam probára!
2017. ápr. 4. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!