Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől van 90 fokon a processzo...

Kisfandol kérdése:

Mitől van 90 fokon a processzorom állandóan?

Figyelt kérdés
Bármi megoldás?

2017. jan. 6. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen processzor? Milyen huto van rajta? Altalanos hasznalatnal is 90 fokon fut?
2017. jan. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ide érdemes úgy kitenni egy kérdést, hogy azt bőven kifejted, és részletezed.

Te ennyi infóból tudnál ilyen buta kérdésre válaszolni ? Ugye hogy nem.

2017. jan. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

AMD Athlon x4 760k gyári hűtő van rajta.

Igen általános használatnál is 90 fokon fut.

Bocsi,hogy nem fejtettem ki bővebben.

2017. jan. 6. 14:33
 4/11 anonim ***** válasza:
Takarítva, pasztázva mikor volt ?
2017. jan. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Takarítva 1-2 hónapja.

Pasztázva decemberben.

2017. jan. 6. 14:38
 6/11 anonim ***** válasza:
Érdemes a BIOS-ban bekapcsolni a hűtőt, vagy ventillátort szerelni a gépházba ha nincs. Ha ugyan azt a levegőt fújja a hűtő a proceszorra, akor nem hűl.
2017. jan. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Emellé még az alaplap is melegszik, szóval az is hőt bocsájt ki, szóval igzi szauna lehet a gépházadban.
2017. jan. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tudnál utasításokat adni a BIOS-ban mit kell átállítanom,hogy bekapcsoljam a hűtőt? Nem nagyon szeretek ott turkálni anélkül,hogy nem tudom mit csinálok.
2017. jan. 6. 14:49
 9/11 anonim ***** válasza:

Valami más lesz ott a gond, előző nyáron egy ismerős gépét kitakarítottam, és figyelmetlenségből nem dugtam be a cpu hűtőt(rajta volt persze, csak nem kötöttem be), úgy használta gyakorlatilag passzív hűtőként(a gyárit!) kb egy hétig minden gond nélkül, pedig egy fx6100 pörgött abban(a 6100 ról tudni kell, hogy kb semmiféle energiatakarékos üzemmódja nincs, folyamatosan kéri a 95 wattot függetlenül a terheléstől ~ brutálisan melegszik). Na, és így sem ment 60 fok fölé átlagfelhasználás alatt.


Első körben azt nézném meg, hogy működik-e a ventilátor rajta, illetve hogy rendesen a helyén van-e a hűtő, ilyen hőmérséklettel nekem nagyon olyan érzésem van, hogy egy dög nagy hézag van a hűtő és a proci között - vagy szar a szenzor, de ez nem jellemző.

2017. jan. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is a pasztázás minősége lehet a probléma oka.

A szenzor rossz ha bekapcsolás után is 90 fokot mutat...

2017. jan. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!