Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha wifin egy csík hiányzik a...

Ha wifin egy csík hiányzik a jelerősségből, az csökkenti az internet sebességét?

Figyelt kérdés

2017. jan. 7. 14:17
1 2
 1/19 P.O.C. ***** válasza:
78%
Nem feltétlenül.
2017. jan. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Asztali számítógépen váltottam kábelről wireless adapterre és a torrent valami pofátlanul lassú lett tőle, nameg a videók bufferelése is feltünő. UPC-m van panellakásban, így gondolom nem igazán folyásolja be a jelenlegi erősen szeles idő... vagy lehetséges?
2017. jan. 7. 14:27
 3/19 P.O.C. ***** válasza:

Az nem.

Mekkora az előfizetett sávszélesség? Mi a router és a gép adapterének pontos típusa?

2017. jan. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Internet: Fiber Power 30, 30/3 Mbit/s max

Router: Technicolor TC7200

Adapter: TP-Link TL-WN725N 150Mbps

2017. jan. 7. 14:46
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

Az egyértelmű, hogy ha nincs teljese térerő, nem fogja tudni azt a sebességet kihasználni az adott eszköz, ami csatlakozik az elosztóhoz.


De vajon az elosztó eszközre beérkező jel sávszélessége mekkora?

Ha nagyon izgat, hogy lassú az eszköz, akkor vezetéken 1Gbps-es kártyával érdemes csatlakozni rá :)


Windows-ban meg tudod nézni a hálókártya tulajdonságainál, milyen sebességű sávszélességen képes kommunikálni a csatlakoztatott számítógéped. Ott látod, hogy mennyivel romlik a sebesség.


Mérni tudod a speedtest.net lapon.


Nagyon leegyszerűsítve ez két dologtól függ:

1 milyen csatornáról van szó? b/g/n/ac

2 milyen Internet elérhetőséged van - mekkora a garantált és névleges sávszélessége



Saját példám: n-es csippet kezel a gépem, a router is n-eset tud. 150Mbps és 140Mbps között 5 csíkból 5 csík látható. 1 csík veszteségnél már 121 és ez alatti alatti sebességet jelent. Ez már az előfizetésem átlag sebességét rontja, de a garantált sávszélesség felett van.


Neked milyen az előfizetésed garantált és névleges sávszélessége?

Milyen WiFi kártyád (b/g/n/ac) van és milyen sebességű az elosztó eszközöd?

2017. jan. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Mire bepötyögtem, te is leírtad az adatokat :)


30Mbps-es a szűkebb keresztmetszet


4/5 csíkkal kb 108-121 Mbps-t tud közölni egy N-es csatlakozó - feltéve, ha tud is N-es csatornán csatlakozni.


A WiFi jel erősségre jobb gomb -> open network and sharing center (magyarul nem tudom mi az). Megnyílt ablakban látszik az Internet-hez való csatlakozás. Oda is van írva, milyen SSID-hez csatlakozol. Arra kattintasz. Az új ablakban írja, hogy milyen sebességgel csatlakozik az eszköz.

2017. jan. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon zárójeles, kiegészítő információ:


UPC-nél azt is érdemes figyelembe venni, hogy nem full-duplex, csak half-duplex a kapcsolat. Ezért a fel- és letöltés egy sávot használ. Amikor tisztán csak lefele töltesz, az gyorsabb, mintha közben felfele is töltenél.


Tapasztalatból UPC-nél a feltöltés 2x-esét hozzáadod a jelenlegi letöltésedhez és megkapod, hogy milyen sávszélességet használsz. Tehát ha felfele megy 3Mbps-el (0.375 KBps), akkor a maradék letöltési sebességed (30 - 2*3 = ) 24 Kbps = 3 MBps lehet ahhoz, hogy a sávszélességed teljesen kihasználd. De ha nincs feltöltés, akkor ez 3.75 MBps.

De ez még mindig csak a névleges, és nem a garantált sávszélesség!


Bezzeg a Digi-nél full-duplex a kapcsolat és nem befolyásolja a feltöltés a letöltési sebességet.

2017. jan. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Kénytelen vagyok wifi-n keresztül használni, messze van a router és csúnya volna végigvezetni több helyiségen a hálókártyát.

A csomag maximális sebessége 30/3 Mbit/s, a garantált 10/1 Mbit/s. Régen 3,6 MB/s-mal is töltöttem le kábelen, míg most 1,0-1,5 MB/s körül tölt le maximum. 802.11n-en kommunikál jelenleg az adapter és a router egymással (egy darabig g-n jobban futott, de egy másik usb-portot kezdtem használni az eszköznek és azután visszaállítottam n-re, ami megintcsak javított a sebességén).

Jelenleg nem töltök fel semmit, de ja, a Digi sokkal jobb... korábban azom volt, csak ahol ezelőtt laktam, ott csak UPC volt, a szerződés miatt meg inkább költöztettem ezt.

Néhány adat (nem egyszerre készítettem a print screen-t, nem tudom ez mekkora probléma):

2017. jan. 7. 15:57
 9/19 A kérdező kommentje:
2017. jan. 7. 15:57
 10/19 anonim ***** válasza:
66%

A kapcsolat sebessége nem áll semilyen közvetlen összefüggésben a sebességgel. Ha telített az adott frekvenciatartomány, akkor viheted 20 centire is a laptopot a routerhez, és 100% lesz a jelerősség, de a sebesség meg simán csak az ötöde is lehet akár.

Ha meg falun vagy, akkor a leggyengébb 1 csíkkal is kijöhet 2 szomszédos ház között a max. sebesség, mert nincs a környéken zavaró tényező.

Az jelerősség jelző csík -ahogy a neve is mutatja-, csak a jel erősségét jelzi.

2017. jan. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!