Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyi értelme van egy AMD...

Mennyi értelme van egy AMD A8-7600 processzor mellé betenni egy Ati Radeon HD3850 512MB DDR3 szuper modellt?

Figyelt kérdés
A kérdés inkább az lenne, hogy a HD3850 (itthon hánykolódik már régóta) rosszabb teljesítményileg mint az A8 APU-ja? Annyi lenne az ok, hogy akkor be bírnám kötni a másik monitoromat is. Attól tartok, hogy kapnék kb. +90 watt terhelést meg a gyengébb teljesítményt.

2017. jan. 8. 23:28
 1/9 BM-Striker ***** válasza:
Valóban, az IGP jóval erősebb.
2017. jan. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor még jó, hogy kérdeztem inkább. És van olyan termék, amivel megoldható a problémám?
2017. jan. 8. 23:57
 3/9 P.O.C. ***** válasza:

Ezek a lehetőségeid vannak:

- Lecseréled az alaplapodat olyanra, aminek több videokimenete van.

- Veszel az APU -nál erősebb VGA -t.

2017. jan. 9. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen a válaszokat. Ha majd veszek VGA-t, akkor azt fogom megvenni, amelyiket ajánlja a gyártó ehhez az APU-hoz.
2017. jan. 9. 14:55
 5/9 BM-Striker ***** válasza:

#4


R7 240/250 nagyon rossz vétel.


Ha diszkért VGA-t veszel felejtsd el dual graphics-ot, és vegyél inkább egy jó ár-érték arányú VGA-t.

2017. jan. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Megnéztem. Nem vagyok nagy szakértő, de lehet igazad lesz. Akkor körülbelül ez a "dual graphics" csak vetítés lenne az egyszeri ebereknek, mint én? Vagy csak az ár/érték arányról van szó?

Még nyáron olvastam, hogy ez a processzor nagy pénzkidobás, ha a te szavaiddal élve diszkrét VGA-t tesznek mellé. Lehet inkább hanyagolom, vagy ha találok használtan egy R7 240/250-et olcsóért...

2017. jan. 9. 18:44
 7/9 BM-Striker ***** válasza:

#6

Erősebb VGA-val nem is lehetne APU-t párosítani, mivel a kicsi memória sávvasélesség nagyon lekorlátozza a teljesítményét, és 240/250-nek még használtan is rossz az ár-érték aránya. A jelenlegi APU-kkal Dual Graphics nem életképes.


Egy HD7770/R7 250x is jobban teljesít, mint A8-7600 dual graphics-al.

2017. jan. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rendben, rád hallgatok. Kösz szépen a tippet.
2017. jan. 9. 23:17
 9/9 anonim ***** válasza:

A két monitor problémára nem lehet megoldás egy ilyen dvi kártya vagy mi ez?


[link]

2017. márc. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!