Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Haldokló winyó élettartam...

Haldokló winyó élettartam hossz mennyire valós? Hogyan lehet leginkább meghosszabbítani?

Figyelt kérdés

Van egy 2TB winyóm, ami a következő állapotban van HDSentinel szerint:


Kondíció: 37%


A lemez önteszt során talált 48 hibás szektort.

A lemez felületén található 48 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).

Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.


Működési idő: 499 nap

Becsült hátralevő élettartam: 181 nap


Napló:


2016.12.25. 10:12:56,#198 Off-Line Uncorrectable Sector Count 0 -> 48

2016.12.25. 10:12:56,#197 Current Pending Sector Count 0 -> 48


(A "karácsonyi meglepetés" óta nem született több naplóbejegyzés, ennyi az össz, bár egy leakadása még volt azóta.)


Kérdés, hogy mennyire realisztikus ez a 181 nap, mekkora az esélye annak, hogy egyszer csak teljesen behal, illetve hogyan lehet "kímélni" a teljes nemhasználáson túl, tehát mi "öregít" leginkább egy ilyen winyót: a felpörgések száma, a sima üzemóra, vagy az aktív használat (olvasás/írás)?



2017. jan. 9. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Teljesen hasraütés ez a 181, kb. olyan arányban jön be, mint az időjárás előrejelzés.

Lehet, hogy már a jövő héten megpurcan a vinyód, de az is lehet, hogy 8 évig nem szaporodnak rajta a badsectorok.

2017. jan. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az időjárás előrejelzés sokkal megbízhatóbb, mint ez a 181 napos becslés. :) Ne vegyél rá mérget, hogy kibírja még fél évig, de persze az ellenkezője is lehetséges, hogy még évekig fog működni.

Mentsd le a fontos adatokat és cseréld le.

2017. jan. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Azt nem értem, hogy ha "gyenge szektorok" vannak, azok miért nem helyeződnek át egyből, mit kísérletezik önmagán, hazárdírozik a winyó? Legalábbis régebbi winyóknál ha bad sector megjelent, a szaporodását meg lehetett szüntetni úgy, hogy az egész környezetét (pár giga) kihagytuk a partícionálásból. (Illetve értem én, tervezett elavulás.)


De mindegy, a fő kérdés az, hogy hogyan tudom kímélni azon kívül, hogy a fiókba teszem.

2017. jan. 9. 10:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Sehogy, mivel fogalmad sincs, hogy hol lesznek a következő gyenge szektorok. Ha esetleg egy jósnő megmondja neked, akkor értelemszerűen azt hagyod ki a partícióból.
2017. jan. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 CspCsj ***** válasza:

Írtad, hogy régen kihagytál pár gigát...próbáltad most is?

Esetleg próbálj felület-tesztet, hogy merre vannak a hibás/gyanús részek.

2017. jan. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A "gyenge szektor" az, amit nem tud olvasni. Ez még nem bizos, hogy hibás, csak gyanús. Úgy lehet eltüntetni, ha írsz az adott területre. Ilyenkor vagy visszakerül a használható szektorok közé (ha sikerül az írás) vagy rosszként lesz megjelölve és tartalék területtel helyettesítve (ha nem sikerül az írás).
2017. jan. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"Írtad, hogy régen kihagytál pár gigát...próbáltad most is?

Esetleg próbálj felület-tesztet, hogy merre vannak a hibás/gyanús részek." - Nem. Ezt hogy állapítsam meg? Azon a winyón tudtam kihagyni, ahol konkrét bad sectorok voltak már, amiket a windows vagy bármilyen program jelzett. Amíg a windows azt mondja, hogy 0 bad sector, és csak a hdsentinel jelzi, hogy "vannak gyenge szektorok", addig nem tudok mit csinálni.

2017. jan. 11. 10:46
 8/8 CspCsj ***** válasza:

Beaktivált HDSentinel programban > Lemez menü > Felület Teszt pontja.

[link]


Bár vannak ingyenes tesztprogramok is, pl.:

[link]

2017. jan. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!