Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Újraindul a gép leállítás...

Újraindul a gép leállítás után egyből. Kikapcsoló gomb megnyomásával, és ha a start menüből állítom le akkor is. (Win 10,64 bit) Mi okozhatja az újraindulást?

Figyelt kérdés

Konfig: Amd fx 8320, cooler master hyper 103 hűtővel Gigabyte ga-970-gaming alaplap

4x4 kingmax hyperx blue ram

Xfx rx 480 8gb rs videokártya

240 gb kingmax ssd

1 tb wd winchester

Fsp 550 W raider táp (próbáltam egy xilence 800 W táppal is)

Lg cd/dvd olvasó/író


Ami hibalehetőségek kizárva eddig:


- szoftveresen minden géppel kapcsolatos ébresztési mód kikapcsolva a beállításoknál.

- csatlakoztattam másik konnektorba

- tápkábelt cseréltem

- másik elosztót is próbáltam

- ahogy elkezdte ezeket az újraindulgatásokat kicseréltem az alaplapot, de utána is csinálta. Vettem egy új tápot, cseréltem processzort, videokártyát.

(tehát az eset kezdete után ami új a gépben: 2x4 gb ram, processzor, videokártya, tápegység, alaplap)

- bios reset, elemet is kivettem 1 napra.

- ramokat átnéztem 1 esével.

- újratelepítettem a gépet.


Ötletem nincs hogy mi lehet a probléma, ha van valakinek ötlete írjon nyugodtan :D értelmes válaszokat várok!!



2017. jan. 9. 18:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Bootolj be egy linux live Cd-vel, és onnan is próbáld kikapcsolni.


Bootolj MS-DOS/Free DOS stb. alá, és a házon a kikapcsoló gomb egyszeri megnyomásával (nem tartod) próbáld kikapcsolni.


Mi az eredmény?

2017. jan. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Probléma megoldva ! Gépházat cseréltem, mivel sikeresen leállt a gép újraindulás nélkül, így elkezdtem sorba bepakolni a másik (hibás) házba az alkatrészeket. Alaplapot behelyezve már kezdte is az újraindulást leállítást követően. Most már csak arra tudok tippelni, hogy valahol áthúz az alaplap a gépház oldalán.
2017. jan. 15. 18:59
 3/3 A kérdező kommentje:
Egyébként linuxot is próbáltam, most már 1000% hogy a gépház miatt volt, viszont h ezen belül és az alaplap körül hol keressem a hibát... azt nem tudom :D
2017. jan. 15. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!