Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Memória növelés?

Memória növelés?

Figyelt kérdés

Hogy érdemes növelni a memóriát a gépemben?


Jelenleg ez a fajta memória van benne:


[link]


Asrock h97 fatality performance alaplapom van és i5 4690 típusú processzorom.


Az alaplapon azt írja hogy támogatja a dual channelt, ami így is van. Viszont ha veszek még 2db Geil memóriát ráadásul nagyobb mérettel (2x4gb-ra gondoltam) akkor abból lenne quad channel? vagy ha még 2db 2gigás ugyanilyen memóriát veszek? vagy kezel egyáltalán az alaplapom quad channelt?



2017. jan. 9. 18:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Olyan, hogy quad channel nem létezik. Dual channel létezik. Ez azt jelenti, hogy a memória 64 bit helyett 128 biten működik. Az alaplapod chipsteje dual cannel-t tud. A gyártók szerint ugyanolyan ramokat kell a foglalatba tenni a dual beindulásához. Ezt megcáfolni látszik, hogy a fiam gépében egy 2 gigás és egy 4 gigás vidáman megy duálban. Az enyémről nem is beszélve, ahol is 4 db különböző gyártmányú és eltérő méretű memóriát használok szintén duálban. tapasztalatom szerint csak a duál szerint összetartozó foglalatokban kell egyformának lennie a memóriának. Egyoldalas mellé egyoldalas, kétoldalas mellé kétoldalas. Visszatérve a problémádra szerintem, ha megveszed a 2x4 vagy a 2x2 gigát és a megfelelő foglalatba teszed akkor menni fog duálban.

Remélem nem fogalmaztam túl bonyolultan mert ezt leírni sokkal nehezebb, mint megcsinálni.

2017. jan. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

igen, értem amit mondasz :)

azóta már vettem és most 2x2darab másfajta memória van benne és megy dualban.


A quad channelnek utána néztem és elvileg az 256bit-et bír, de ahhoz olyan alaplap is kell.

2017. jan. 11. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!